Zamknij

Stowarzyszenie diabetyków obchodziło Dzień Cukrzycy

08:41, 20.11.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 08:41, 20.11.2021
Skomentuj

Światowy Dzień Cukrzycy - z tej właśnie okazji kilkudziesięciu członków rejonowego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Głogowie spotkało się w jednej z głogowskich kawiarni. Wśród zaproszonych gości był Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa, Edward Schmidt prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego oraz Krystyna Piasecka-Olejniczak dyrektor PCPR. Do głogowskiego oddziału stowarzyszenia oficjalnie należy 800 osób.

To duża liczba, jednak jak podkreśla Stanisław Stolarczyk, prezes stowarzyszenia, drugie tyle jeszcze nie wie, że ma cukrzycę. Dlatego tak ważne są badania w tym zakresie. Kolejnym problemem i wyzwaniem jest rosnąca liczba dzieci chorych na cukrzycę. Jak zdradził Stanisław Stolarczyk, stowarzyszenie pracuje nad projektem, który ma na celu edukację przede wszystkim nauczycieli i rodziców w zakresie rozpoznawania objawów oraz profilaktyki cukrzycy.

Stolarczyk podziękował prezydentowi za udaną współpracę, wsparcie dla głogowskiego Stowarzyszenia i przypomniał jego zasługi w powstaniu Poradni Diabetologicznej. Przypomnijmy, że poradnia jest bezpłatna, finansowana przez Gminę Miejską Głogów. Znajduje się w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Poradnia jest czynna raz w tygodniu: we wtorek w godz. 15:30-18. Rejestracja od poniedziałku do piątku: telefoniczna pod nr (76) 837 33 84 - w godz. 10-14 lub osobiście w Centralnej Rejestracji (hol szpitala) - w godz. 8-14.
RED
źródło: DGL News

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%