Zamknij

Rzucali kamieniami i butelkami. Zniszczyli kapliczkę. Proboszcz: Czy to było celowe?

08:19, 22.12.2021 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 10:35, 22.12.2021
Skomentuj

- Ktoś rzucał kamieniami w kapliczkę - słychać na osiedlu Piastów Śląskich. Ludzie są oburzeni, bo chodzi o kapliczkę z figurką Jezusa znajdującą się przy ul. Kazimierza Sprawiedliwego. Zniszczenia są spore. Bez wątpienia to kolejny akt wandalizmu w tej części miasta. Na razie sprawców nie udało się ustalić, ale sprawa została zgłoszona na policję.

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego jest zszokowany. I trudno mu uwierzyć w bezduszność wandali. Kapliczka stoi tam od lat. Postawili ją mieszkańcy osiedla. Jednak jak się okazuje, teraz komuś przeszkadzała. - W ubiegłą sobotę otrzymałem SMS-em zdjęcia - opowiada ks. Andrzej Skoblicki. - Osoba, która to zgłaszała, była zszokowana. Oczywiście również byłem tym zasmucony - dorzuca. Pojechał na miejsce, by zobaczyć co się tam stało. Zobaczył, że szyba jest rozbita. Obok kapliczki porozrzucane butelki i kamienie. - Szyba była solidna. Ktoś, kto ją potłukł, musiał się przyłożyć. To nie było takie sobie jedno wyrzucenie butelki zza pleców. W środku jest też kamień, który - można powiedzieć - przebił szybę na wylot - pokazuje nam. Straty są duże, ale tutaj nie chodzi tylko o pieniądze. Bo parafianie zareagowali niemal od razu, oferując swoją pomoc.

- Żaden normalny człowiek nie robi takich rzeczy - oburza się ksiądz, bo uważa, że w ostatnich tygodniach w Polsce mnożą się przypadki ataków na religijne symbole. Przytacza dla przykładu, że gdzieś w Polsce ścięto krzyże. - Przyczyny mogą być różne - ktoś zrobił to pod wpływem alkoholu, narkotyków, ktoś działał na zlecenie. Jest taki łańcuch podobnych wydarzeń, co może coś sugerować. Oczywiście przypadkowość zawsze jest w rachunku prawdopodobieństwa - zastanawia się ks. Skoblicki. Na policji usłyszał, że wandalom nie można odpuszczać. - Bóg nie pozwoli szydzić z siebie. Wiemy, że tacy ludzie w odpowiednim czasie będą za to pokutować - zapowiada również modlitwę w ich intencji. A grupa "Wojowników Maryi" pomoc w naprawie zniszczonej kapliczki. Podczas wigilijnych nabożeństw zbierać będzie do puszek datki na ten cel.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%