Zamknij

Dlaczego nie chcą Andrzeja Radomskiego w komisji rewizyjnej? Dziś na sesji rady głosowanie

12:04, 29.12.2021 Dorota Nyk Aktualizacja: 12:05, 29.12.2021
Skomentuj

Dziś (29.12.) na sesji rady powiatu głogowskiego będzie kolejne, drugie już podejście, aby Andrzej Radomski został przedstawicielem klubu radnych PiS w tej bardzo ważnej komisji.

Komisja rewizyjna jest jedną z najważniejszych w radzie powiatu. Jej podstawowymi kompetencjami są opiniowanie budżetu oraz występowanie z wnioskiem w sprawie udzielenia bądź nieudzielenia absolutorium organowi wykonawczemu. Przepisy stanowią tak, że w jej skład powinni wchodzić przedstawiciele wszystkich klubów. W radzie powiatu głogowskiego tak dotąd było, lecz do czasu, gdy kilka miesięcy temu przedstawiciel klubu PiS Paweł Drankiewicz zrezygnował z mandatu radnego. Od tej pory w komisji rewizyjnej jest wakat, a klub PiS nie ma w niej swego przedstawiciela.

Radni z klubu PiS na sesji miesiąc temu złożyli wniosek, aby reprezentował ich w tej komisji Andrzej Radomski. Nie spotkało się to jednak z aprobatą większości. Wniosek odrzucono. Dziś kolejne podejście: klub PiS złożył projekt uchwały o reorganizację tej komisji i wprowadzenie do niej nowego członka, właśnie Andrzeja Radomskiego. Odbędzie się głosowanie nad taką uchwałą.

- Dziś jako klub nie mamy swego przedstawiciela w komisji rewizyjnej. Ja jestem kandydatem klubu radnych PiS do tej komisji. Chcę w niej pracować i według naszego klubu jestem odpowiednio do tego przygotowany. Przypominam, że w przeszłości byłem naczelnikiem wydziału finansowego w starostwie powiatowym oraz skarbnikiem powiatu - mówi nam Andrzej Radomski, który nie rozumie dlaczego koledzy - radni z innych klubów koalicji rządzącej - na poprzedniej sesji odrzucili jego kandydaturę do tego klubu. - Mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie. Nasz klub ma prawo, aby mieć w nim swego członka - mówi.

- Dziś wychodzi na to, że w skład komisji rewizyjnej rady powiatu głogowskiego wchodzą tylko radni koalicji rządzącej. Czyli władza sama się kontroluje - uważa Andrzej Radomski. Obecnie jest jedynym radnym rady powiatu, który należy tylko do jednej komisji (nie ze swojej winy). Pozostali są członkami dwóch. Obecnie przewodniczącym komisji rewizyjnej jest Ryszard Rokaszewicz, wiceprzewodniczącym Andrzej Krzemień, sekretarzem Beata Szymańska, a członkiem Ewa Pawlak-Osomańska, więc faktycznie Andrzej Radomski z klubu PiS byłby w niej pewną odmianą.
RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%