Zamknij

Wydali malowankę dla dzieci o historii Głogowa

14:52, 02.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 15:10, 02.01.2022
Skomentuj

Regionalista Dariusz Czaja wraz z plastyczką Anetą Steciąg stworzył malowankę dla dzieci "Dzieci Głogowskie 1109". - Właśnie po to, by zachować wśród najmłodszych pamięć o głogowskich wydarzeniach z XII wieku, szeroko opisywanych przez kronikarza Galla Anonima - wyjaśnia Czaja.

W publikacji tej, obok krótkiego wstępu i sporej ilości ciekawostek związanych z 1109 rokiem, główną treścią są ilustracje młodych obrońców Głogowa przedstawione w formie malowanki. Książeczka została wydana w nakładzie 2000 sztuk i jest przeznaczona dla najmłodszych głogowian. - Dystrybuowana będzie nieodpłatnie wśród zainteresowanych mieszkańców naszego miasta. Planujemy, że pierwsze egzemplarze trafią do najmłodszych głogowian już 9 stycznia 2022 roku, uczestniczących w spektaklu dla dzieci, który odbędzie się w głogowskim Teatrze im. Andreasa Gryphiusa - dodaje.

O dystrybucji pozostałych egzemplarzy - ze względów pandemicznych - będziemy informować na bieżąco. Publikację wydała Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych przy dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Głogów.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%