Zamknij

Uczniowie tej szkoły zostaną w domach na dłużej. Rokaszewicz: Czekamy na rzeczoznawcę

14:59, 07.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 14:59, 07.01.2022
Skomentuj

Rano w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie (7.01.), na drugim piętrze, pękła rura z wodą. Zalane zostały trzy kondygnacje budynku. Po chwili byli tam strażacy, którzy zakręcili zawór z wodą. Pracowali kilka godzin. Teraz, gdy wodę już wypompowano, wiadomo zdecydowanie więcej.

- Zalało nam cztery sale lekcyjne, bibliotekę, pokój nauczycielski, stołówkę, kuchnię... - mówiła nam Agnieszka Rylska, wicedyrektorka szkoły. Na szczęście ocalały dokumenty i książki. Już wiadomo, że w poniedziałek (10.01.) uczniowie tutaj się nie pojawią. - Przedłużyliśmy zdalne nauczanie - dodaje, bo trwa osuszanie budynku.

Po południu był tam prezydent Rafael Rokaszewicz. - Zdarzają się w naszych placówkach takie sytuacja - ta nie jest pierwsza i na pewno nie jest też ostatnia - nie ukrywał prezydent, który obejrzał wszystkie zniszczone pomieszczenia. - Instalacje mają swoje lata. Inwestujmy w szkoły miliony rocznie, ale pamiętajmy, że tych budynków jest dużo - a wydatków coraz więcej - zaznaczał, że teraz czekają na rzeczoznawcę, by wycenił wszystkie szkody. To niezbędne, by miasto mogło otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela.
RED

(Grażyna Hanuszewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%