Zamknij
REKLAMA

Globus, Kaemes i Egon to hip hopowa GSFamilia

15:50, 16.01.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 15:52, 16.01.2022
Skomentuj

Muzycy nie odpoczywają. Nagrywają. Niedawno tłem dla nowego teledysku było bardzo ciekawe miejsce - dawny salon samochodowy, obecnie "Retro Garaż". - Ideą było zestawienie hip hopu z motoryzacją. Opowiada o tym, że my tworzymy muzykę, a mechanik naprawia i tworzy samochody. Coś wspólnego w tym jednak jest, wszyscy mamy swój warsztat - tłumaczy Globus, czyli Andrzej Karpała.

Ta trójka to postacie znane w głogowskim hip hopowym świecie. Najstarszy jest Globus - czyli Andrzej Karpała znany z kapeli "Gotyk Skład". - Jesteśmy familią, czyli rodziną. Stąd nazwa zespołu. Staramy się jednoczyć wszystkich ludzi związanych z hip hopową kulturą muzyczną. Graficiarzy, skaterów, cały ten ruch - opowiada Globus, który jest najdłużej na rynku muzycznym. W sumie śpiewa od 20 lat. - W 2009 r. spadły na mnie różne rodzinne obowiązki. Praca, wiadomo, brak czasu. I przestałem nagrywać. Lecz dwa lata temu miałem wypadek. Wszystko się zmieniło - opowiada o sobie. To był wypadek w kopalni, bo pracuje jako mechanik w ZG Polkowice-Sieroszowice. - Wylądowałem w łóżku, nie mogłem się ruszać. I wtedy znów zacząłem pisać teksty - wspomina. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wrócił do muzyki. - Dostałem odszkodowanie za wypadek, co pozwoliło mi na bardzo ważną inwestycję - zorganizowałem studio muzyczne koło mojego domu na wsi - wspomina.

Z Egonem - Gabrielem Michewiczem, poznali się w jakiś czas temu, gdy głośno zrobiło się o jego utworze "Górnicza rodzina", który nagrał z okazji Dnia Górnika na szybie Głogów Głęboki w Kwielicach, gdzie pracuje jako spawacz, pod ziemią. - Zadzwoniłem do niego i zaprosiłem na wspólny kawałek. To był pierwszy utwór zespołu GSFamilia - mówi Globus. Dołączył do nich Kaemes, czyli Dawid Serwa. Zawodowy kierowca, który jeździ po całej Europie. W przerwach w pracy - nagrywa z nimi utwory. - Znaliśmy się z Andrzejem z Wierzchowic, gdzie mieszkałem kiedyś z rodzicami. Byliśmy sąsiadami. Jako dziecko go słuchałem i mnie zainspirował do twórczości. Teraz z nim nagrywam - opowiada muzyk.
RED
fot. nadesłane

(Grażyna Hanuszewicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%