Zamknij

To była bardzo trudna operacja. Ale Ukraince z Głogowa udało się zorganizować pomoc dla rodzinnego miasta

19:58, 05.03.2022 Dorota Nyk Aktualizacja: 19:58, 05.03.2022
Skomentuj

Dojechali! Są już w Winnicy - Anna Butrowska, Ukrainka mieszkająca w Głogowie, zorganizowała pomoc dla swojego rodzinnego miasta znajdującego się w środkowej Ukrainie. - Dziękuję wszystkim ludziom, dzięki nim się udało - przekazała nam.

A cała operacja była bardzo trudna. Anna Butrowska zorganizowała w Polsce zbiórkę rzeczy potrzebnych mieszkańcom Winnicy, o którą poprosili ją jej przyjaciele - wolontariusze i medycy. Zbiórka trwała w Głogowie, a także w innych miastach. Pani Anna się nie spodziewała, ale znalazło się wielu ludzi, którzy jej pomogli. Przede wszystkim zebrać, a potem przetransportować rzeczy do Krakowa, gdzie przyjechał bus z Winnicy, który je zabrał.

Bus przywiózł mamy z dziećmi z Winnicy, więc zorganizowaliśmy transport. Pomogli mi różni ludzie, m.in. mój pracodawca z Legnicy, a także OSP oddział ratownictwa wodnego z Głogowa, który zgłosił się na mojego posta - opowiada.

Większość darów, które zebrała, to środki medyczne bardzo tam teraz potrzebne. A także wojskowe rzeczy oraz rzeczy dla dzieci: pampersy, chusteczki i żywność. Wielka pomoc przyjechała od Polki z Niemiec, która dowiedziała się o akcji pani Anny. W sobotę pani Anna zawiadomiła nas, że bus dojechał z wszystkim bezpiecznie do Winnicy. - Szykuję następny transport - zapowiedziała.
RED

(Dorota Nyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%