Zamknij

Konwent wielkanocny głogowskiego dekanatu. "Modliliśmy się o powołania do kapłaństwa"

08:24, 13.05.2022 strony
Skomentuj

Konwent wielkanocny dekanatu Głogów w parafii św. Mikołaja (12.05.). - Tradycyjnie w okresie wielkanocnym księża służący w jednym dekanacie spotykają się na corocznym konwencie. Dzisiejszy Konwent Wielkanocny rozpoczęliśmy eucharystią, podczas której modliliśmy się m.in. o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego - mówi proboszcz parafii ks. Stanisław Brasse.

Nasz głogowski dekanat św. Mikołaja tworzy 12 parafii: pw. Matki Bożej Bolesnej w Białołęce, pw. św. Marcina w Grębocicach, pw. św. Jana Chrzciciela w Grodowcu, pw. św. Michała Archanioła w Kwielicach, pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rzeczycy, pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, pw. św. Jana Nepomucena w Wilkowie oraz głogowskie parafie pw. św. Alberta Chmielowskiego (ul. Staromiejska), pw. Miłosierdzia Bożego(os. Piastów), pw. NSPJ (os. Krzepów), pw. Wniebowzięcia NMP (kolegiata) i pw. św. Mikołaja.

- Konwent wielkanocny z języka łacińskiego conventus oznacza zgromadzenie, spotkanie - to spotkanie duszpasterzy, nawiązujące do zgromadzenia apostołów radujących się w wieczerniku spotkaniem ze Zmartwychwstałym Panem. Podczas spotkania omawiany są zagadnienia duszpasterski i tradycyjnie w okresie wielkanocnym księża służący w jednym dekanacie spotykają się na corocznym konwencie - dodaje.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%