Zamknij

Ogród społeczny nad Odrą? Warzyw tam już nie ma i raczej nie będzie

10:11, 08.07.2022 strony
Skomentuj

Ogród społeczny na palcu festynowym powstał trzy lata temu. Było huczne otwarcie. Wszyscy wspólnie posadzili tam warzywa i zioła. Zdaniem głogowian dziś ten teren już tak ładnie nie wygląda. - Wszystko zarosło i po warzywach nie ma śladu - zauważa pani Alina, która często bywa nad Odrą na spacerze z dziećmi. - A szkoda, bo teraz wygląda to jak opuszczone miejsce - dodaje.

Karolina Duchińska z Miedziowego Stowarzyszenia Przedsiębiorczości wyjaśnia. - Nasz przekaz był taki, że ogród społeczny ma na celu oddawać społeczeństwu przestrzeń do działania - tłumaczy. Każdy tam może przyjść i coś zrobić. - I my tam jesteśmy. Gdy przychodzimy spotykamy też ludzi, którzy podlewają lub uprzątają teren - zapewnia.

Warzyw tam faktycznie już nie ma. Nie wiadomo czy będą. - Mieszkańcy zgłosili, że podlewamy warzywa wodą z Odry i nie wiadomo czy te warzywa później są zdrowe - czy można je jeść. Warzyw teraz nie ma. Posadziliśmy tam więc lawendę i kwiaty - przyznaje, że to teren miejski, więc jego sprzątaniem i wykaszaniem trawy zajmuje się miasto.
RED

(strony)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%