Zamknij

Renta socjalna? Za niska. Zbierają podpisy, by podnieść to świadczenie [ZDJĘCIA]

09:37, 22.09.2022 strony Aktualizacja: 09:39, 22.09.2022
Skomentuj

Renta socjalna obecnie w Polsce wynosi nieco ponad 1200 zł. Zbyt mało. - Za takie pieniądze nie da się żyć - zwraca uwagę Michał Górawski, sekretarz lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Głogowie. Dziś (22.09.) na rynku rozpoczęli zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim ustawy, który zakłada podniesienie tej renty - z której przede wszystkim korzystają osoby niepełnosprawne - do wysokości najniższej krajowej. - To obowiązek - podkreślał przewodniczący Łukasz Horbatowski.

Pod projektem przybywa podpisów. W ciągu kilku minut podpisało się też kilka osób. A to początek akcji, bo wkrótce zobaczymy ich również na miejskich targowiskach, ale nie tylko. Sprawa jest ważna.

- Zapraszamy mieszkańców do wspólnego działania. Renta w tych czasach wynosi 1217 zł... każdy z nas widzi co się dzieje z cenami i jaka jest inflacja. Za takie pieniądze ciężko przeżyć. Projekt powstał po to, aby podwyższyć tę kwotę do kwoty najniższe krajowej. Rząd zapomniał o tych najbardziej potrzebujących. Oni nie są w stanie znaleźć pracy - mówił przewodniczący Horbatowski.

- Bardzo chętnie biorę udział w tej akcji. Dotyczy to szczególnej grupy, która nigdy nie osiągną sprawności w życiu. Ta oferowana obecnie kwota renty nie zaspokoi ich podstawowych potrzeb, czyli leczenia, specjalistycznych środków i rehabilitacji - zaznaczała była posłanka Ewa Drozd.

- Projekty obywatelskie są chętnie przyjmowane - liczymy, że zbierzemy dużą ilość podpisów - mówił radny powiatowy Radosław Kosmalski.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%