Renta socjalna obecnie w Polsce wynosi nieco ponad 1200 zł. Zbyt mało. - Za takie pieniądze nie da się żyć - zwraca uwagę Michał Górawski, sekretarz lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Głogowie. Dziś (22.09.) na rynku rozpoczęli zbieranie podpisów pod projektem obywatelskim ustawy, który zakłada podniesienie tej renty - z której przede wszystkim korzystają osoby niepełnosprawne - do wysokości najniższej krajowej. - To obowiązek - podkreślał przewodniczący Łukasz Horbatowski.
Pod projektem przybywa podpisów. W ciągu kilku minut podpisało się też kilka osób. A to początek akcji, bo wkrótce zobaczymy ich również na miejskich targowiskach, ale nie tylko. Sprawa jest ważna.
- Zapraszamy mieszkańców do wspólnego działania. Renta w tych czasach wynosi 1217 zł... każdy z nas widzi co się dzieje z cenami i jaka jest inflacja. Za takie pieniądze ciężko przeżyć. Projekt powstał po to, aby podwyższyć tę kwotę do kwoty najniższe krajowej. Rząd zapomniał o tych najbardziej potrzebujących. Oni nie są w stanie znaleźć pracy - mówił przewodniczący Horbatowski.
- Bardzo chętnie biorę udział w tej akcji. Dotyczy to szczególnej grupy, która nigdy nie osiągną sprawności w życiu. Ta oferowana obecnie kwota renty nie zaspokoi ich podstawowych potrzeb, czyli leczenia, specjalistycznych środków i rehabilitacji - zaznaczała była posłanka Ewa Drozd.
- Projekty obywatelskie są chętnie przyjmowane - liczymy, że zbierzemy dużą ilość podpisów - mówił radny powiatowy Radosław Kosmalski.
RED
Głogowska „Lewica” świętuje
PRECZ z Czerwona Zaraza
Głos
01:40, 2026-03-04
Głogowska „Lewica” świętuje
Gorszego dziadostwa to nie widziałem, precz z komuna.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. O tym czymś to nie powinniście w ogóle pisać.
leon
22:54, 2026-03-03
Przeżyła atak bandyty na sklep w Głogowie
Gwiazda spalonego teatru jak zwykle z parciem na szkło
Blob
22:13, 2026-03-03
Głogowska „Lewica” świętuje
no bylo czerwono nad MOGADOREM az sie ziemia zaczela trzasc .TYCH kilkunastu koryciarzy przy TUSKU to moge zrozumiec tego ruskiego sluge tez ale wy tu u nas tak oficjalnie sie panoszycie jakby swiat do was nalezal. zapomnieli sludzy LENINA jak uciekali jak sie chowali po katach jak byli bez pracy i teraz ci sami nimi zarzadzaja a oni dalej na czerwono dla jednej blaszki z milosci do tego tam blazna sejmowego.
zzz
22:08, 2026-03-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz