Zamknij

Jedna z sześciu takich figur na świecie w Głogowie

14:31, 07.10.2022 strony Aktualizacja: 14:31, 07.10.2022
Skomentuj

Do parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie dotarli misjonarze z figurą Matki Boskiej Fatimskiej - jedną z sześciu takich na świecie. Bo każda z nich dedykowana była przez papieża Franciszka dla danego kontynentu. To tutaj, w naszym mieście, misjonarze będą nauczać i przypominać o wydarzeniach związanych z objawieniami w Fatimie - to Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny. - Każdy z nas potrzebuje pokoju - mówi proboszcz Andrzej Skoblicki.

Wszystko zapoczątkował papież Jan Paweł II. - Po zamachu na swoje życie - na placu św. Piotra - uświadomił sobie, że jego życie to także orędzie fatimskie. I polecił wtedy zbadanie związku serc Jezusa i Maryi. Pamiętamy, gdy mówił: uratowała mnie Maryja. I to właśnie jej poświęcił swoją posługę - przypomina proboszcz głogowskiej parafii. Powstał więc program dotyczący ewangelizacji, który miał na celu przypominanie wiernym o wydarzeniach z Fatimy. - Pierwszy to wszystko do serca wziął kardynał z Filipin i właśnie w Azji szukał współpracowników - dodaje. Na jubileusz 100-lecia objawień z Fatimy papież Franciszek poświęcił sześć figur i wysłał je na każdy kontynent. Pięć lat temu figura, ta przekazana dla Europy, była w Polsce - także w naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. - Figurę przyjęło 30 największych parafii, hołd oddało jej ponad 120 tysięcy ludzi - wylicza ksiądz.

Jak się okazało Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny na stałe dotarło do Polski, do naszej diecezji... do Głogowa. - Jan Paweł II powiedział im, że kiedy przyjdzie odpowiedni czas, to dobrze byłoby, gdybyście w mojej ojczyźnie też znaleźli sobie miejsce. Przyjechało do nas pięciu misjonarzy - z Filipin, Irlandii, Stanów Zjednoczonych czy Meksyku. - Jak tutaj trafili? To dar. U nas od trzydziestu lat gotowy był dom dla sióstr, ale do tej pory stał pusty. Nie dojechało do nas żadne inne zgromadzenie. Jesteśmy na etapie wstępnych prac - proboszcz zapowiada, że później rozpoczną podróż po naszym kraju, ale nie tylko. Ale ich domem będzie właśnie Głogów. - Odnawiają usilne wołanie Matki Boskiej z Fatimy. To wezwanie do pokuty oraz modlitwy. Zapraszają do tego, by więcej nie grzeszyć. Jeżeli będziemy grzeszyć, to będziemy też cierpieć - zaznacza. Figurę można zobaczyć w kościele na os. Piastów.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%