Zamknij

Widowiskowe ćwiczenia w zakładzie karnym [Zdjęcia]

11:17, 10.11.2022 strony
Skomentuj

Służba więzienna, wojsko, policja i strażacy. To był spektakularny pokaz zgrania jednostek i przygotowania do niebepiecznych działań. Co działo się wczoraj (9.11) na ternie zakładu karnego w Głogowie? Ujawniono pocisk moździerzowy. Dyrektor jednostki w związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia osadzonych i funkcjonariuszy podejmuje decyzję o ewakuacji. Do tego dochodzi próba ucieczki osadzonego z jednostki penitencjarnej- tak właśnie przebiegały ćwiczenia specjalistyczne.

Scenariusz zakładał wiele wydarzeń. Życie w jednostce toczyło się według stałego harmonogramu dnia. O 9:00 osadzeni zatrudnieni w warsztacie wykonujący prace gospodarcze odnajdują przedmiot przypominający ładunek wybuchowy. Do dowódcy zmiany dociera informacja. Niezwłocznie informuje Dyrektora jednostki o zaistniałej sytuacji. Na teren jednostki zostaje wezwany patrol saperski 4 Batalionu Inżynieryjnego, Państwowa Straż Pożarna oraz Policja. W jednostce zostaje ogłoszony alarm. Ewakuowani są osadzeni z pawilonów mieszkalnych, funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz zatrudnieni w miejscu zagrożenia.

Po kilku minutach pod bramę zakładu karnego przybywają wezwane służby. Dowodzenie akcją w miejscu zagrożenia przejmuje oficer wojska.

Całą sytuację wykorzystuje jeden z osadzonych zatrudnionych w dziale kwatermistrzowskim. Skazanemu udaje się przedostać na pas ochronny jednostki organizacyjnej poprzez pokonanie ogrodzenia. Osadzony zostaje zatrzymany przez funkcjonariuszy pełniący służbę w rejonie bramy głównej.

Ćwiczenia specjalistyczne przebiegły prawidłowo, sprawnie, bezpiecznie oraz pokazały, że współpraca Służby Więziennej z innymi służbami mundurowymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo kształtuje się prawidłowo.

W ćwiczeniach specjalistycznych jako obserwatorzy uczestniczyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Głogowa Rafael Rokaszewicz, Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Dowódca 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie ppłk Wojciech Meketiuk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Paweł Dziadosz, Naczelnik sztabu dowodzenia policji w Głogowie nadkomisarz Piotr Stroemich,

RED

Żródło/foto: Rzecznik Prasowy Małgorzata Sobków

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%