Zamknij

O Himalajach i nie tylko. Spotkanie z Piotrem Trybalskim

08:12, 13.11.2022 strony Aktualizacja: 08:12, 13.11.2022
Skomentuj

Głogowska biblioteka ma kolejną propozycję dla miłośników gór. Tym razem spotkanie będzie dotyczyć Andrzeja Zawady, który w wieku 22 lat napisał w dzienniku, że "jest stworzony do rzeczy wielkich". A potem próbował wdrożyć tę myśl w życie i został legendą polskiego himalaizmu zimowego.

Biografia Andrzeja Zawady, twórcy polskiej szkoły himalaizmu zimowego. Ale to nie jest wyłącznie książka o górach. Góry, owszem, są areną wydarzeń, ale to przede wszystkim opowieść o człowieku. Autorem książki jest Piotr Trybalski i to właśnie z nim będzie można porozmawiać we wtorek (15.11) o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Piotr Trybalski, reporter, fotograf i pisarz, jest autorem biografii literackich i reportaży, m.in. "Ja, pustelnik. Biografia Piotra Pustelnika", "Wszystko za K2. Ostatni atak Lodowych Wojowników", "Gdyby to nie był Everest...". Obecnie pracuje nad książką o powojennych taterniczkach i himalaistkach, w czasie spotkania zdradzi kilka historii, do których udało mu się dotrzeć.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%