Zamknij

Wyczyn głogowianki promującej fitness. Karolina rzuca 8-kilogramowym workiem jak piórkiem

18:11, 14.11.2022 Dorota Nyk Aktualizacja: 18:11, 14.11.2022
Skomentuj

Karolina Wójcik z Głogowa jest jedyną na świecie kobietą, która wykonała tzw. protokół Bulgarian Bag Elite z 8 - kilogramowym workiem. Pięć bardzo trudnych ćwiczeń w bardzo krótkim czasie. To się wydawało niemożliwe, ale jednak ta drobna kobieta tego dokonała.

Jak dotychczas dwie Polki wykonały ćwiczenia z tego protokołu, ale z lżejszym, bo 5 - kilogramowym workiem. W zeszłym roku właśnie w Polsce odbyły się pierwsze zawody w tym sporcie, w tym roku niebawem się u nas mistrzostwa międzynarodowe - 26 listopada w Kobylinie. Zaledwie kilka tygodni temu, także w Kobylinie, które jest polskim centrum tego sportu, głogowianka dokonała niebagatelnego wyczynu, jakiego jeszcze żadna kobieta nie dokonała.


Ćwiczenia z tzw. workiem bułgarskim wykonuję od 1,5 roku - opowiada Karolina Wójcik, która razem z mężem promuje sportowe zachowania i prowadzi siłownię na os,. Kopernik. Promuje treningi siłowe z własnym ciałem, z odważnikami, sztangą, przysiady. W protokole Bulgarian Bag Elite jest pięć ćwiczeń: wymachów, krążeń i wyciśnięć. Głogowianka zrobiła np. 223 młyńce, 110 drwali, czyli przysiadów z wymachem oraz 80 rwań i 70 przysiadów z wyciśnięciem worka nad głową. To wszystko w bardzo krótkim czasie, z krótkimi przerwami na oddech między jednym a drugim ćwiczeniem.

- Od sześciu lat trenuję siłowo - przyznaje Karolina Wójcik. Natomiast od 1,5 roku z workami, które są coraz bardziej popularne w fitnessie. - Takimi workami da się wyćwiczyć siłę, gibkość, wytrzymałość, zwinność i koordynację ruchową. Obecnie przygotowuję się do mistrzostw Europy w ketlach, które odbędą się w grudniu w Rzeszowie. Startuję 10 grudnia. Będę reprezentować Polskę w rwaniu odważnikiem 16-kilowym - zapowiada. Karolina Wójcik ma 35 lat, 169 cm wzrostu, waży 70 kilogramów.

RED

(Dorota Nyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%