Zamknij
REKLAMA

Kolejki do wakacyjnej pracy w spółdzielni. Chętnych było więcej niż miejsc!

15:26, 17.06.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 15:30, 17.06.2019
Skomentuj

Rusza kolejna edycja, bo już 14. Wakacyjne Pracy dla Młodych ze Spółdzielnią Mieszkaniową Nadodrze w Głogowie. W Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday odbyły się zapisy, a później losowanie szczęśliwców. W tym roku było 90 miejsc.

Udział w pracach mogą wziąć osoby w wieku od 16 do 20 lat. Za dwa tygodnie pracy otrzymają 705 zł brutto. Zainteresowanie było większe niż możliwości.

Kacper Gwoździk (19 l.) po raz trzeci przystępuje do pracy w SM Nadodrze. Miło wspomina poprzednie akcje. - Nie były to ciężkie prace, bo głównie sprzątaliśmy podwórka przed blokami na osiedlach i wykonywaliśmy prace ogrodowe - mówi chłopak.

- Cieszę się, że będę mogła zarobić parę groszy, ale pewnie przepracują, gdzie indziej jeszcze kilka tygodni. Ofert w mieście nie brakuje, wakacje są długie, więc trzeba zarobić na swoje przyjemności - dorzuca Alicja Stawicka (18 l.).

Wakacyjna praca będzie podzielona na dwa turnusy. Kosztować będzie 80 tys. zł z czego 50 tys. zł to dofinansowanie z miejskiego urzędu.

- W tych kosztach ujęte są nie tylko wynagrodzenia, ale także pochodne od nich oraz woda czy koszulki - wylicza Mateusz Kowalski, rzecznik spółdzielni. Uczestnicy będą pracowali na terenie całego miasta.
MK

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%