Zamknij

Historia w pudełku - konkurs historyczny

09:33, 01.01.2023 Bartosz Leciej Aktualizacja: 16:16, 17.02.2023
Skomentuj

Muzeum Archeologiczno-Historyczne oraz Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi zapraszają do udziału w powiatowym konkursie historycznym "Historia w pudełku". Tym razem jego bohaterami będą Konrad I i księżna Salomea.

- Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z terenu powiatu głogowskiego. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonanie pracy plastyczno-historycznej zatytułowanej "Konrad I i Salomea w księstwie głogowskim". W tytułowym pudełku powinno znaleźć się wszystko to, co kojarzyć może się z książęcą parą. Mogą to być na przykład zdjęcia, rysunki czy też figurki - informuje Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest odesłanie do 31 stycznia 2023 roku karty zgłoszeniowej, która dołączona jest do regulaminu konkursu. Zgłoszenia należy wysłać do Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, ul. Gomółki 43.

Konkursowe prace należy do 1 marca dostarczyć do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie, ul. Brama Brzostowska 1. Finaliści i laureaci konkursu ogłoszeni zostaną do 10 marca 2023 r.

Regulamin wraz z załącznikami oraz kartę zgłoszenia znaleźć można na stronie www.muzeum.glogow.pl w zakładce edukacja/konkursy.

Źródło: dgl news

(Bartosz Leciej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%