Zamknij

Wreszcie jest chodnik do Dino w Pęcławiu. Wybudowali na spółkę z województwem

09:22, 02.01.2023 Dorota Nyk
Skomentuj

Jest już gotowy chodnik przy drodze wojewódzkiej w Pęcławiu - od tak dawna wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

Wykonawcą było przedsiębiorstwo Zygmunta Jaremowicza z Głogowa. Koszt realizacji inwestycji to 553 tys. zł. - Wybudowanie chodnika niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych, ponieważ ruch pieszych na tym odcinku jest bardzo duży - poinformował wójt Artur Jurkowski na stronie gminy, a przyznać trzeba, że starał się o fundusze i w ogóle o możliwość zbudowania tego chodnika przez wiele miesięcy - gdyż droga nie należy do gminy, lecz jest to droga wojewódzka numer 330.

Przypomnijmy, że problem polega na tym, że na wjeździe do miejscowości stanął sklep "Dino" z dużym parkingiem dla samochodów. Można podjechać, zaparkować i zrobić zakupy. Ale przychodzi tu także dużo pieszych i niestety musieli dotąd iść bokiem drogi. Czasem skrajem jezdni, która nie ma pobocza, szedł sznureczek pieszych. Wójt Artur Jurkowski przez wiele miesięcy prowadził rozmowy i dogadał się z właścicielem drogi w kwestii dobudowania do niej chodnika.

Inwestycja jest ostatecznie wspólna z urzędem marszałkowskim we Wrocławiu, finansowana po połowie. Projektowaniem chodnika i wszystkimi formalnościami związanymi z jego budową zajęła się gmina, która otrzymała na ten cel dotację 400 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt całkowity zadania to 553 tys. zł brutto, gdyż udało się jeszcze zbudować chodnik w drugiej części miejscowości. Po jednej stronie drogi jest także odnowiona nawierzchnia.
RED

(Dorota Nyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%