O sprawie zawiadomiliście nas Wy, Czytelnicy. - Ten objazd nie jest jeszcze używany, a już wygląda jakby się sypał - napisaliście do nas. Sprawdziliśmy. I na nasze oko też nie wygląda to dobrze.
Choć konstrukcja tymczasowego objazdu mostu na starej Odrze musi być solidna, bo za moment będą ją "sprawdzać" setki tirów każdego dnia, to u głogowian nie budzi zaufania. "Tak wygląda nówka objazd w Głogowie, który już teraz podmywa deszczówka" - napisała inny nasz Czytelnik - "Kto za to wziął pieniądze?" - dodał.
Fakt jest taki, że w trakcie dłuższych opadów deszczu rynienką odprowadzającą, z jezdni, spływa coraz więcej wody, a ta zostawia swój ślad na piasku. Ponadto rzeka podmywa piasek. Czy to jednak znaczy, że asfalt zostanie bez podstawy i cała konstrukcja jest zagrożona?
- Nie, nie ma żadnych obaw. Nie ma żadnych nieprawidłowości w konstrukcji objazdu - informuje Dariusz Zajączkowski, kierownik rejonu głogowskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Każda taka uwaga jest jednak dla nas cenna, dlatego skontrolujemy stan nasypu. Przyjrzymy się sprawie przede wszystkim pod względem odporności na warunki atmosferyczne - zaznacza.
Dariusz Zajączkowski jednak uspokaja. - Konstrukcja nasypu jest specjalnie przemyślana. Pod warstwą piasku znajduje się jeszcze tkanina techniczna, która zapobiega obsypywaniu się podstawy. Ponadto całość umacniają betonowe płyty ułożone tak, by zapobiegać podmywaniu konstrukcji - wyjaśnia.
RED
Inżynier informatyk z głogowskiej uczelni
Polecam studiowanie na dobrych, sprawdzonych uczelniach z wieloletnim ( wiekowym) doświadczeniem i profesjonalnym i odpowiedzialnym podejściem do nauki.
Ble
19:36, 2025-09-16
Rodzice małego dziecka srżą się na SOR w Głogowie
Ja omijam się i szpital w Głogowie szerokim łukiem ale przeraża mnie wizja że mogę nie zdążyć po pomoc w Nowek Soli czy we Wrocławiu i wyląduje w głogowskim.
Blu
19:23, 2025-09-16
Tajemnica koszenia na Poczdamskiej w Głogowie
Zaorać spółdzielnię , a nie trawę
Kris
18:41, 2025-09-16
Tajemnica koszenia na Poczdamskiej w Głogowie
Zabetonować i będzie parking, na co komu te trawy ? jak są koszone to w lato wiecznie klepisko i uschnięta trawa.
Ktoś
18:31, 2025-09-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz