Zamknij

Kolejne pieniądze w budżecie miasta na dodatki węglowe dla głogowian

16:07, 11.01.2023 strony Aktualizacja: 16:08, 11.01.2023
Skomentuj

Środki z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 z przeznaczeniem na dodatki węglowe wpłynęły 30 grudnia. Dzisiejsza (11.01) nadzwyczajna sesja rady miejskiej Głogowa została zwołana dla wprowadzenia ich do budżetu, aby możliwe było wypłacenie mieszkańcom tych dodatków w bieżącym roku, do 13 stycznia. To kwota 67.320 zł dla wniosków złożonych w zeszłym roku.

Z tego samego funduszu do budżetu miasta wpłynęły też pieniądze na wypłatę dodatku energetycznego dla podmiotów wrażliwych (są to np. szkoły i żłobki) z możliwością wykorzystania ich do 19 stycznia. To kwota 3.571,32 zł. Za kilka dni planowany jest też wpływ dodatkowych wnioskowanych środków na wypłatę tego dodatku, więc rada zatwierdziła ich wprowadzenie do budżetu.

Rada przyjęła też uchwały dotyczące zwiększenia kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z programu "Posiłek w szkole i w domu" - dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych. 30 grudnia w Monitorze Polskim opublikowano uchwały Rady Ministrów zwiększające kryterium ze 150 do 200 proc. Konieczne było więc wprowadzenie zmian w dwóch uchwałach rady miejskiej określających zasady zwrotu wydatków na dożywianie w formie posiłku albo produktów żywnościowych dla osób objętych rządowym programem. - Będzie możliwe objęcie większej liczby dzieci i młodzieży już od stycznia - powiedział prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

W sesji uczestniczyło 14 radnych. Uchwały przyjęli jednogłośnie.

RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%