Zamknij

W wysadzonym bankomacie było 100 tysięcy. Część złodzieje od razu wydali

13:40, 03.02.2023 Dorota Nyk Aktualizacja: 16:56, 03.02.2023
Skomentuj

W okradzionym bankomacie było ok. 100 tys. zł, a na drugie tyle wyliczono straty w sklepie. Policjanci jeszcze w dniu okradzenia bankomatu zatrzymali czterech podejrzanych, w tym dwóch prokuratura chce dzisiaj aresztować tymczasowo.

Dosłownie w błyskawicznym tempie policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o wysadzenie i okradzenie bankomatu w sklepie Biedronka przy ul. Brzoskwiniowej i Wita Stwosza w Głogowie w nocy z wtorku na środę (31/1.02.). Błyskawicznie, bo jeszcze tego samego dnia, w ciągu 10 godzin.

Da Sądu Rejonowego w Głogowie właśnie wpłynęły wnioski o aresztowanie dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Są to mężczyźni w wieku 30 - 40 lat, jeden jest mieszkańcem Głogowa, a drugi podgłogowskiej miejscowości. Otrzymali zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do bankomatu. Są podejrzani, że skradli ok. 100 tys. zł z tego bankomatu, a wywołany przez nich wybuch spowodował zniszczenia na drugie tyle. Obaj należą do świata przestępczego i byli już karani oraz są policji znani.

W trakcie zatrzymania przy jednym z nich policjanci znaleźli ponad 36 tys. zł pochodzących z kradzieży, a przy drugim ponad 4 tysiące. Dodatkowo mieli przy sobie różne przedmioty, rachunki i paragony świadczące, że zaraz po okradzeniu bankomatu wydali część pieniędzy. Jeden za kilkanaście tysięcy kupił samochód, obydwaj pokupowali drogie przedmioty w różnych sklepach: zegarek, perfumy i odzież.

Wobec pozostałych dwóch mężczyzn prokuratura nie planuje występować z wnioskami o aresztowanie tymczasowe. Jeden z nich od razu trafi do zakładu karnego, gdyż ma do odbycia karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

RED

(Dorota Nyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%