Zamknij

Ale chętnych do młodzieżowego samorządu! Oliwier Chudzik został przewodniczącym młodzieżowej rady powiatu głogowskiego

10:17, 09.02.2023 Dorota Nyk Aktualizacja: 10:17, 09.02.2023
Skomentuj

Aż 21 radnych liczy teraz młodzieżowa rada powiatu głogowskiego. Dokładnie od wczoraj. Większość w niej to nowi radni, którzy w środę (8.02.) złożyli ślubowanie.

Pierwsza powiatowa rada młodzieży powstała w listopadzie 2021 r., ale liczyła tylko 13 osób. Niestety w trakcie kadencji kilka osób zrezygnowało z mandatu. I zostało tylko 9 radnych. W środę 7 z nich wygaszono mandaty, gdyż przestali być uczniami głogowskich szkół średnich.

Wymienili ich nowi koledzy. W środę spotkali się na piątej - ale dla nich pierwszej - sesji młodzieżowej rady powiatu i złożyli ślubowanie. W pierwszej sesji w nowym składzie udział wzięło 19 osób. Radni wybrali nowego przewodniczącego rady w tajnym glosowaniu. Został nim Oliwier Chudzik. Wiceprzewodniczącym nadal jest Oskar Kaczor, ale sekretarzem rady została wybrana Amelia Miziewicz. - Dokonaliście wielu świetnych rzeczy - powiedział do radnych, którzy odeszli, nowy przewodniczący Oliwier Chudzik. Przejął obowiązki od dotychczasowego przewodniczącego Dominika Nowickiego.

Nowy przewodniczący młodzieżowej rady powiatu głogowskiego Oliwier Chudzik ma 18 lat i chodzi do trzeciej klasy technikum informatycznego w Zespole Szkół Politechnicznych. Jest działaczem społecznym i politycznym. Działa w fundacji NeuroN Foundation. Jest koordynatorem technicznym oraz wiceliderem projektu "Akademia Działaczy"

W tym roku dostał się do Sejmu Dzieci i Młodzieży i zabłysnął swoim krytycznym przemówieniem na obradach 1 czerwca, w Dniu Dziecka. Ostatnio młodzieżowy działacz z naszego miasta wziął udział w konferencji prasowej młodzieżówki Partia Nowa Nadzieja - Młodzi dla Wolności na korytarzach Sejmu, wraz z innymi przedstawicielami naszego regionu. W tej młodzieżówce jest wiceprezesem koła miedziowego. Nowa Nadzieja to partia Korwina Mikke. Co ciekawe, przewodniczącym młodzieżowej rady miasta Głogowa także jest jej działacz Bartłomiej Prokop. RED

(Dorota Nyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%