Zamknij
REKLAMA

Śmierć kolarza podczas wyścigu w Jakubowie. Sprawę bada prokuratura

13:52, 03.07.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:07, 03.07.2019
Skomentuj

Jak podał tygodnik lokalny Głos Głogowa, jeden z uczestników zawodów kolarskich zmarł w szpitalu po tym jak zasłabł na na trasie wyścigu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Jakubowie, który odbył się w niedzielę (30.06.). Przyczyną mogła być ekstremalna temperatura, jaka panowała tego dnia. Do szpitala trafiło jeszcze kilku innych zawodników. Sprawą zajęła się również telewizja TVN24.

Prognozy przewidywały 30-35 stopni Celsjusza w cieniu. Na starcie kolarskich zawodów pojawiło się 600 zawodników. Wielu z nich nie zobaczyło mety i zeszło z trasy. Dla 36-latka zawody okazały się tragiczne.

- Wszyscy zawodnicy są ubezpieczeni i jadą na własną odpowiedzialność. Nie zdarzyły nam się jeszcze zawody, na których tak dużo osób zeszło z trasy mówiąc, że to nie ma sensu, że jest za gorąco - mówi lga Horeluk z działu marketingu Kaczmarek Electric.

Śmierć 36-latka nie była jedną interwencją wymagającą przewiezienia człowieka na sygnale do szpitala. - Przywieziono do nas trzy poszkodowane osoby z rajdu rowerowego. 52-letniego mężczyznę z objawami zaburzeń ze strony krążenia. Był przytomny, jego stan jest stabilny. Druga osoba to kobieta, 23-latka, która miała objawy odwodnienia. O godz. 13.26 przywieziono nieprzytomnego mężczyznę - mówi Ewa Todorov, rzeczniczka głogowskiego szpitala.

Organizatorzy wyścigu twierdzą, że zmiana terminu zawodów nie była możliwa.

Więcej informacji w najnowszym Głosie Głogowa - Tygodniku Lokalnym.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%