Zamknij
REKLAMA

Najpierw krótki wykład, później wspólne oglądanie Krzyżaków w rocznicę bitwy pod Grunwaldem

16:33, 15.07.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 20:40, 15.07.2019
Skomentuj

- Rozpoczynamy drugi tydzień akcji. Dziś przypada dokładnie 609 rocznica bitwy pod Grunwaldem - mówił Dominik Jeton, kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyła się prelekcja na temat tej bitwy. A później wykład, który wygłosił Dariusz Czaja z Towarzystwa Ziemi Głogowskiej oraz wspólne oglądanie filmu Krzyżacy. Wszystko to w ramach Lata w Twierdzy.

Udział w spotkaniu wziął Czesław Adamkiewicz, był po raz pierwszy. - Trzeba przyznać, że opowiadali wiele ciekawych rzeczy. Choć dużo już wiemy o Głogowie - o jego pochodzeniu, gdzie są wszystkie zabytki. Znamy Głogów, jak nikt inni, właśnie dzięki poznawaniu i zwiedzaniu naszego miasta - zauważał.

A już na wtorek (16.07.) o godz. 10 zaplanowano wizytę w PWiK - "Głogowskie wodociągi bez tajemnic". W środę (17.07.) o godz. 16 dzień z Chrobrym Głogów, a w czwartek (18.07.) zbiórka w Parku Słowiańskim przy pomniku - poznawanie okazów przyrodniczych. Nie mniej atrakcji na weekend, kiedy zakończy się cały cykl. AG

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%