Trwają prace przy nakładaniu hełmów na wieżach kościoła Bożego Ciała w Głogowie. Na razie roboty zaawansowane są na wieży południowej, czyli po prawej stronie. Szczyt wieży zasłonięty jest rusztowaniem i siatką. Końcowym elementem prac będzie montaż elementów wykańczających kulę z krzyżem.
Przypomnijmy, że hełmy, takie jak te przedwojenne, wracają na wieżę kościoła po ponad 70. latach. Montaż hełmów poprzedziły przygotowania. Trzeba było wzmocnić ściany i stropy wież. Taki hełm składa się z części betonowej i drewnianej obitej miedzianą blachą, a zwieńczeniem będą kule oplecione przez węża, a powyżej kielich symbolizujący eucharystię i krzyż.
Hełm będzie ważył 33 tony i miał 15 metrów wysokości. Kościół Bożego Ciała ma obecnie 35 metrów wysokości, więc po założeniu hełmów na wieżach będzie miał 50. Koszt całej inwestycji to ok. 2 mln zł. Pieniądze na ten cel przeznaczyła gmina miejska Głogów (w zeszłym roku 1 mln 300 tys. zł), a pozostałe pochodzą od Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, urzędu marszałkowskiego oraz ze środków własnych parafii.
MK
Jabłoński: Nie zakłamujcie historii
Duchowieństwo hehe dobre tzw mafia w koloratkach pod przykrywką PiS.
Ziutek
22:43, 2025-12-13
Jabłoński: Nie zakłamujcie historii
Dziękuję żołnierzom LWP że opóźnili rozkład Państwa o 10 lat
RP
18:32, 2025-12-13
Jabłoński: Nie zakłamujcie historii
WLASCIWE MIEJSCE I WLASCIWI LUDZIE NARESZCIE
NO
17:17, 2025-12-13
Szlachetna Paczka w pełnej gotowości
BRAWO DLA ORGANIZATOROW I TYCH WSZYSTKICH KTORZY WLOZYLI W TO CZAS PIENIADZE I ZAPAL I ZASKOCZENIE BO NARESZCIE NEPTUN ZACZAL BYC TYM CZYM POWINIEN BYC
BASIA
14:26, 2025-12-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz