Zamknij
REKLAMA

Parking przed ratuszem barbarzyństwem? Radny Sienkiewicz nie zgadza się z pomysłem radnej Michałowskiej

16:57, 18.12.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 19:40, 18.12.2019
Skomentuj

Radni przegłosowali uchwałę dotyczącą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki przed ratuszem. Ale za nim to się stało dyskusję w sprawie projektu uchwały rozpoczęła radna Joanna Michałowska. Zaproponowała, aby w tym miejscu powstał podziemny parking.

- Stare Miasto to miejsce reprezentacyjne. Trzeba pamiętać o tym, że to też osiedle wielorodzinne. Zaplanowany jest plac i fajnie, ale musimy pamiętać również o tym, że mieszkają tutaj ludzie borykający się na co dzień z problemem parkingowym. Trzeba zastanowić się nad stworzeniem parkingu podziemnego, który odciążyłby miasto. Zamykane są kolejne ulice, ogrodzona została prywatna działka w pobliżu placu, a miejsc parkingowych nie przybywa. Mieszkałam tutaj 17 lat i spotykałam się z tym, więc wiem, co mówię. Ludzie zostawiają samochody, gdzie popadnie. Później przyjeżdża policja i równo każdemu wlepia mandaty. Zostaliśmy wybrani po to, aby pomagać mieszkańcom - mówiła radna.

Prezydent Rafael Rokaszewicz wyliczał, że budowa takiego parkingu wiązałaby się z dużymi kosztami - kilka milionów kosztowałyby badania archeologiczne, kolejnych kilka pochłonęłaby sama inwestycja. - To delikatna uchwała, a zapisy były konsultowane z konserwatorem zabytków, który wykluczył taką możliwość - wyjaśniał Rokaszewicz.

Z kolei Marek Sienkiewicz przytaczał, że wiele miast wprowadza całkowity zakaz poruszania się samochodów w obrębie Rynków. - Co związane jest z polityką klimatyczną. Uważam, że tworzenie podziemnego parkingu byłoby cywilizacyjnym barbarzyństwem - argumentował. Z kolei radny Leszek Szulc zauważył, że przecież zgodnie z uchwałą będzie to... betonowy plac, więc warto być może zastanowić się nad wytyczeniem choć tradycyjnych miejsc parkingowych.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%