W zeszłym roku głogowianie wydali na alkohol ponad 67 mln 800 tys. zł. To prawie o 3,5 mln zł więcej niż rok wcześniej.
Głogowianie najwięcej wypijają piwa. W zeszłym roku w sklepach wydaliśmy na piwo ponad 34,5 mln zł, z tego prawie 4 mln w lokalach gastronomicznych.
Wielkie kwoty poszły też na wódkę. Na wysokoprocentowe alkohole głogowianie głogowianie wydali 27,5 mln zł. Z tej kwoty 1,9 mln zł zostawiliśmy w barach i restauracjach. W Głogowie jest 55 lokali gastronomicznych.
Co nie znaczy, że żałujemy sobie wina. W 2019 roku wypiliśmy go za prawie 5 mln 770 tys. zł. Choć z każdym rokiem miastu ubywa mieszkańców - w 2019 r. liczba głogowian spadła o ponad 700 osób - i tak z roku na rok na alkohol wydajemy coraz więcej. W zeszłym roku statystyczny głogowianin wydał na alkohol 1 tys. 68 zł. To o ponad 60 zł na głowę więcej niż rok wcześniej. Co rok rekord.
RED
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
A Kamilka bardzo dobrze sobie radzi i to niestety martwi opozycję. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. A tak poza tym to droga powiatowa a nie gminna więc Kamilka nie musi się martwić. A co do przedszkola to chyba dobrze, że budowane jest nowe przedszkole i dzieci przeniosą się do pięknej placówki w sąsiedztwie lasu z placówki z widokiem na cmentarz i odgłosami zza okna Dobry Jezu a Nasz Panie...
Obserwator
20:41, 2026-06-28
Rozbite auta, ranni i... brak karetki
... pamiętacie 5 lutego poranek, straż przyjechała a karetka że Wschowy. Wtedy były 3 karetki, ile teraz ma Głogów?
Jerzy Pilecki
20:28, 2026-06-28
To ma być głogowska afera koparkowa
A przypomnę, że ta osoba nim została dyrektorką teatru była tam w kasie kasjerką. I prosze o artykuł, jakim sposobem została dyrektorem, jak się to stało, na jakiej podstawie, że taki szybki awans, ża jakie osiągnięcia? Musiała być bardzo wybitną kasjerką... I czego się spodziwać po takich osobach, to już było , pis bis, jak Misiewicz i Macierewcz. A ten występ wstyd dla miasta naszego, pan Górawski też wstyd się tak zachowywać, po panu się nie spodziewałam.
aneta78
20:24, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
gdyby policzyc ile miasto wydaje na te pseudofundacje to jak nic byloby na kolejne hospicjum nasze glogowskie bez zebrania
nikt
14:27, 2026-06-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz