Zamknij

Beata Stachak: szkoły mogą być zamknięte dłużej. Egzaminy na razie nie są zagrożone

09:47, 12.03.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 09:26, 27.03.2020
Skomentuj

W środę (11.03.) zapadał decyzja, że wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki w Polsce zostaną zamknięte. Oficjalnie od poniedziałku (16.03.) na dwa tygodnie. Ale do końca tygodnia mogą uczęszczać do nich jeszcze dzieci i młodzież, których rodzice nie znaleźli opieki. Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w miejskim ratuszu, podkreśla, że przepisy dotyczą również szkół prywatnych. Bez wyjątku.

- Premier powiedział wyraźnie - również dotyczy to placówek niepublicznych. Chodzi tutaj o pewną profilaktykę. O to, aby dzieci odizolować - wyjaśnia.

https://www.facebook.com/myglogowpl/videos/1530110513830695/?epa=SEARCH_BOX

Nie da się jednak ukryć, że 14 dni, to tylko okres przejściowy. A szkoły mogą być zamknięte znacznie dłużej. - Bierzemy pod uwagę taką ewentualność. Na razie organizujemy pracę do 25 marca. Uczniowie wcale nie mają czasu wolnego od nauki. To nie ferie i czas odpoczynku. Nauczyciele będą nauczać przez internet, e-podręczniki i dziennik elektronicznych. Po to, aby dzieci nie miały zaległości w realizacji podstawy programowej -

O swoje egzaminy martwią się absolwenci - co z egzaminami i maturami? - Zgodnie z komunikatem nie jest przewidywana żadna zmiana w kalendarzu roku szkolnego. Ale sytuacja jest dynamiczna. Przybywa osób zarażonych, więc nie wiemy, co będzie - dodaje Stachak.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%