Zamknij

Wolontariusze potrzebni do pomocy! Seniorzy czekają na ciepły posiłek

11:25, 15.07.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 11:25, 15.07.2020
Skomentuj

- Potrzebujących jest wielu - nie ukrywał Krzysztof Fryczyński z miejskiego urzędu, który zachęca do udziału w akcji "Ciepły posiłek dla seniora", czyli rozdawania paczek z żywnością dla tych starszych i schorowanych mieszkańców Głogowa. To wspólna akcja Caritasu oraz miasta. W potrzebie jest około 55 osób. Otrzymują paczki trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. I tak do końca sierpnia.

Ale mamy wakacje, więc do pomocy przyda się każda para rąk. - Jedni wyjeżdżają na urlopy, inni z nich wracają. A potrzebujących przecież nie ubywa. Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych, bo potrzebujemy za każdym razem około 8-10 wolontariuszy - dodawał.

Dziś (15.07.) pod kościołem NMP na osiedlu Kopernik byli chociażby strażacy z OSP Smardzów. Wśród nich Mateusz Kiełb (26 l.). - Staramy się robić co możemy, aby pomagać. Nie tylko walcząc z żywiołami. Jeżeli mamy czas wolny, to chętnie go wykorzystujemy właśnie na takie akcje - zapewniał.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych Chrobrego Głogów angażuje się od początku. - Kibice są znani ze swojej działalności charytatywnej. Wiemy, że mamy trudne czasy. Epidemii się nie boimy, bo przecież nie można dać się zwariować. A są ludzie, którzy zmagają się z ciężkimi chorobami. Są zamknięci w swoich domach i pozostawieni sami sobie - mówił Wojciech Wojciechowski (61 l.).

Marzena Ziemińska (32 l.) wolontariuszem jest od początku czerwca. Zastąpiła swojego teścia, który nagle trafił do szpitala. - Niezbędna była operacja i dłuższa przerwa. Nie mogliśmy jednak zostawić tych starszych osób, które czekają na nas. Traktują nas jak swoją rodzinę - nie ukrywała pani Marzena, której pomagają dzieci Antoś (4 l.) oraz Oliwier (6 l.).

Zawsze jest słoik ciepłej zupy. - Dziś akurat mamy krupnik. Pyszny! Gotowaliśmy zupę od godziny piątej nad ranem. Ponadto dostaną jeszcze chleb, coś do smarowania i wiele innych - zdradza nam Eugenia Walczak (71 l.), kucharka w jadłodajni św. Brata Alberta znajdującej się przy tym kościele. Chcesz pomóc?
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%