Zamknij

Tężnia zaczęła działać. Rokaszewicz: Będzie ich więcej

14:10, 10.08.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:10, 10.08.2020
Skomentuj

Czekających na to, aż z witek brzozowych i solanki wydobędzie się przyjemny areozol informujemy - tężnia na os. Kopernika zaczęła działać. Budowla ma trzy metry wysokości i 10 metrów długości.

- Jeśli tężnie się przyjmą to takich solanek postawimy w mieście więcej - mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Tężnia będzie działać w godzinach od 7:00 do 12:00 i od 15:00 do 21:00.

Aerozol, który wytwarzany jest z roztworu solanki, dostarcza wielu niezbędnych mikroelementów takich jak: jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo czy sód.

Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jego działanie z pewnością docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych, ponieważ rozrzedza śluz. Na tego typu problemy skutecznie działa również brom - rozszerza oskrzela, a wapń zawarty w aerozolu solanki posiada właściwości antyalergiczne.

Około 60 minut pobytu przy tężni odpowiada trzem dniom pobytu nad morzem.

Korzystanie z tego typu kuracji wskazane jest dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich, osób w czasie rekonwalescencji po ostrej chorobie, pracujących w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze oraz palaczy.

Tężnia wskazana jest szczególnie dla osób, które mają przewlekłe i nawracające stany zapalne układu oddechowego, alergie czy choroby tarczycy.

Z tej formy terapii nie powinny korzystać osoby świeżo po przebytym zawale mięśnia sercowego, z chorobami nowotworowymi, z niewydolnością naczyń wieńcowych serca, a zwłaszcza z niskim ciśnieniem krwi czy nadwrażliwością na jony zawarte w solance. Inwestycja sfinansowana z budżetu miasta, jej koszt to około 190 tys. zł.
RED
źródło: DGL News

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%