Zamknij
REKLAMA

Rządowe pieniądze nie dla hospicjum. Glińska: Choroba nie wybiera. Apeluję do polityków

12:59, 18.12.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 17:46, 18.12.2020
Skomentuj

Huczna konferencja prasowa przed Mostem Tolerancji na temat planów budowy nowej przeprawy mostowej przez Odrę i obwodnicy naszego miasta za nami. Odbyła się dziś (18.12.).

Podczas tego spotkania, które zorganizował poseł Wojciech Zubowski, nie zabrakło także pytań o Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy, że w rządowej puli znalazło się 12 mln zł dla gmin: Żukowice, Kotla oraz Jerzmanowa. Nie znalazła się ani złotówka m.in. na budowę hospicjum stacjonarnego w Głogowie. A o to właśnie wnioskował ratusz - w sumie o 10 mln zł.

O to pytaliśmy posła, który wyjaśniał nam, że jest wiele ważnych inwestycji. Nie tylko hospicjum. - Mówimy o kanalizacji w Żukowicach, o budowie boiska w Jerzmanowej, oświetleniu gminy wiejskiej Głogów. Możemy również rozmawiać o potrzebach gminy Kotla, gdzie mówimy o termomodernizacji budynku ośrodka zdrowia. Panie redaktorze, wszystkie zadania są ważne, potrzebne - kwitował.

Budowa hospicjum ma rozpocząć się w przyszłym roku. W pierwszym kwartale 2021 zostanie rozpisany przetarg. Miasto zabezpieczyło na ten cel na razie 6 mln zł. - Mamy nadzieję, że wyłonimy wykonawcę i znajdą się dodatkowe pieniądze na budowę hospicjum - mówi z nadzieją Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie. Wolontariusze od dwóch lat zbierają na budowę pieniądze organizując przeróżne akcje.

Doktor Aleksandra Glińska była zaskoczona tym, że wniosek miasta nie został zauważony. - To ogromna szkoda, że Głogów nie dostał ani złotówki. Nie chcę się wypowiadać dlaczego... Po prostu żal. Bo podziały polityczne nie powinny w tym przypadku istnieć. Choroba nie wybiera - czy to jest pacjent z jednej czy z drugiej opcji politycznej. Każdemu będziemy nieść pomoc. Głogów jest dużym miastem i powstanie hospicjum jest niezbędne. Jeżeli możecie, to pomóżcie. Mam tutaj na myśli również polityków - apeluje doktor Glińska.

Poseł Zubowski napomniał dziś (18.12.), że wkrótce kolejne rozdanie środków w ramach RFIL. Być może wtedy się uda. Podobno doszło już do rozmów na ten temat między posłem Wojciechem Zubowskim a prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem. Prezydent prosił posła o pomoc, o wsparcie.

- Z posłem rozmawiałem przed i po rozstrzygnięciu konkursu. Niestety nie udało się pozyskać środków na budowę hospicjum. Ostatnie spotkanie kilka dni temu dotyczyło kolejnej edycji naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mówiłem posłowi, jak ważne dla mieszkańców jest hospicjum i wniosek powtórzymy. Złożymy też inne, na mniejsze inwestycje, gdyby nie udało się pozyskać dużych pieniędzy na hospicjum - komentuje Rafael Rokaszewicz.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%