Zamknij

Ile szczepionek dla seniorów? Zdradzają, że akcja może potrwać wiele miesięcy

13:44, 13.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:58, 14.01.2021
Skomentuj

Ruszają zapisy na szczepienia przeciwko koronawirusowi dla seniorów. Na pierwszy rzut osoby powyżej 80 roku życia. Później powyżej 70. Od piątku (15.01.) głogowskie przychodnie będą prowadzić taką listę. Jak na razie niewiele więcej wiadomo.

Wojciech Stolarek, menedżer przychodni Puls w Głogowie, nie ukrywa, że w tej sprawie dopiero wczoraj (12.01.) odbyło się spotkanie online z Ministerstwem Zdrowia. - Dowiedzieliśmy się, że otrzymamy 30 szczepionek tygodniowo - wylicza. Dużo, mało? Tylko czy aż? W tej jednej z największych przychodni w mieście jest obecnie zarejestrowanych około 600 seniorów powyżej 80 roku życia. Wynika z tego, że ich szczepienie może potrwać nawet... pół roku. A gdzie pozostali pacjenci?

- Są też zapowiedzi, że od marca tych szczepionek ma być jednak więcej. Każdy z pacjentów musi zostać zaszczepiony dwa razy. Ale akurat drugą dawkę ministerstwo zapewnia ponadto - dodaje.

Kiedy ruszą szczepienia? Prawdopodobnie 25 stycznia, choć to wstępna data. Seniorzy będą szczepieni w kolejności według wcześniej ustalonemu grafikowi.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%