Zamknij

O dotacji na PWSZ poinformował wiceminister. Będzie winda i mniej dziur w drodze przy uczelni

13:05, 25.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:05, 25.01.2021
Skomentuj

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie odbyła się konferencja prasowa (25.01.) z udziałem wiceministra Edukacji i Nauki Wojciecha Murdzyka, który poinformował o wsparciu finansowym naszej uczelni. A chodzi o 1 mln 248 tys. zł dotacji na modernizację budynku A. Całość inwestycji pochłonie nieco więcej, bo dokładnie 1 mln 283 tys. zł.

- Sprawcą wizyty jest przede wszystkim poseł (przyp. red. Wojciech Zubowski). Jest ona odzwierciedleniem tej troski posła o pozycję uczelni w regionie. Poseł jest zawsze życzliwym duchem przypominającym - że jest Głogów, PWSZ, są potrzeby. W miarę możliwości staramy się na nie reagować. Aby dać też praktyczny sygnał, że jest ogromna rola dla aktywnej obecności PWSZ-tów, które dają szansę młodym ludziom na studiowanie - mówił wiceminister chwaląc za pracę posła Wojciecha Zubowskiego, który również był obecny na tym spotkaniu.

Rektor uczelni wymieniła zakres inwestycji. To przede wszystkim przebudowa pomieszczeń z przeznaczeniem na wypożyczalnię należącą do biblioteki. - Zdecydowaliśmy się powiększyć bibliotekę i uruchomić nowoczesną wypożyczalnię - zaznaczała dr Katarzyna Rusak.

Ponadto powstanie też winda w tym budynku, więc będzie on przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przebudowa zostanie również klatka schodowa. I droga wewnętrzna. Dziurawa, która remontu domaga się od lat.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%