Zamknij

Tydzień walki z depresją. Ruszyły zapisy i rejestracja

16:17, 31.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 16:17, 31.01.2021
Skomentuj

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta data stała się okazją do organizacji "Tygodnia walki z depresją" w dniach 21- 28 lutego 2021.

- Zauważmy konieczność wspierania osób dotkniętych emocjonalnymi skutkami pandemii i pogłębiania wiedzy o depresji przez młodzież i dorosłych, a także nauczycieli i rodziców podczas II Tygodnia Walki z Depresją - wyjaśnia Anna Migalska - Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta

II edycja tego wydarzenia współorganizowana jest przez Głogowskie Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi", a jego partnerem jest KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

- Bardzo nam się spodobał ten projekt. Widzimy, że problem depresji się nasila w związku z pandemią koronawirusa, więc chcemy przeciwdziałać temu zjawisku - tłumaczy Błażej Marzoch z Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

-W tym roku bezpłatne konsultacje ze specjalistami będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także  online  - wyjaśnia Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi".

Organizatorzy zapraszają mieszkańców LGOM do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.  Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
RED
źródło: DGL News

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%