Zamknij

Ogromne pieniądze dla Głogowa na wymianę starych latarni na nowe

12:41, 15.03.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:41, 15.03.2021
Skomentuj

O tym, że trzeba doświetlać przejścia dla pieszych i oświetlać miejskie ulice pisaliśmy wiele razy. Często interweniujecie w tym temacie. A w miejskim ratuszu informują, że Głogów otrzymał właśnie na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej. Jest to wspólny projekt partnerski Głogowa, Legnicy i Polkowic. Nasze miasto jest liderem projektu.

W jego ramach przewidziano modernizację, przebudowę i budowę 1288 punktów świetlnych w tym 571 w Głogowie. - Modernizacja oświetlenia obejmuje wymianę najstarszego i najmniej efektywnego oświetlenia - mówi nam Marta Dytwińska-Gawrońska z biura rzecznika prezydenta wymieniając, że chodzi m.in. o lampy z lat 80. oraz 90. - Chociażby lamp sodowych na proekologiczne, niskoemisyjne i energooszczędne LED - dodaje.

Wymienione zostaną na terenie os. Paulinów oraz na ulicach: Akacjowej, Legnickiej, Ogrodowej, gen. Andersa, gen. Skalskiego, gen. Maczka, gen. Urbanowicza i marszałka Piłsudskiego; na Placu Solnym oraz obszarze Starego Miasta i terenów przyległych tj. na ulicach: Grodzisko, Cicha, Mała, Dobra, Spokojna, H. Głogowskiego, Wybickiego, Herberta, Balwierska, Garncarska, Grodzka, Starowałowa, Kołłątaja, Kotlarska, Kutrzeby, Młyńska, Parafialna, Polska, Piekarska, Powstańców, Słodowa, Szewska, Smolna, Rynek. Zaplanowano doświetlenie przejścia dla pieszych na ul. Wojska Polskiego (2 lampy).

- Wdrożony zostanie inteligentny system monitoringu i zarządzania oświetleniem ulicznym, w celu uzyskania jak najwyższego poziomu oszczędności energii. Działania zmierzają do poprawy jakości powietrza, które przekłada się na poprawę stanu zdrowia mieszkańców. Wymiana oświetlenia wpłynie również na poprawę bezpieczeństwa drogowego - zaznacza Dytwińska-Gawrońska.

Wartość projektu dla Głogowa wyniesie 3 mln 862 tys. zł. Przypomnijmy, że Głogów współpracuje także z firmą Tauron i w mieście wymieniono już dużą ilość ulicznych lamp i opraw na ledowe. 
RED
źródło: DGL News

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%