Zamknij
REKLAMA

Edyta ma już wymarzoną windę. Dudkowiak wystąpił z apelem do niepełnosprawnych

12:36, 15.07.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:26, 15.07.2021
Skomentuj

To pierwsza taka winda w naszym mieście, druga w Polsce. Edyta Owczarz (47 l.) wygrała w życiu już wiele, bo na jej półce puchary i medale. Jest reprezentantką kraju w Bocci, czyli dyscyplinie paraolimpijskiej. Z orzełkiem na piersi jeździ po całym świecie. Teraz - po kilku latach starań - zwyciężyła również z barierami architektonicznymi. - Do tej pory, aby wydostać się z mieszkania, musiałam liczyć na pomoc innych - wspomina. Ale to się zmieniło. Choć mieszka na drugim piętrze w bloku przy ul. Kosmonautów Polskich. Nowoczesna winda jest spełnieniem marzeń zdolnej głogowianki. O tym pisaliśmy więcej: TUTAJ.

Dziś (15.07.) pani Edyta opowiedziała o tym wszystkim wraz z starostą Jarosławem Dudkowiakiem i wicestarostą Jeremim Hołownią. Ci zachęcali również pozostałych niepełnosprawnych, aby korzystali z dofinansowań. Tylko w tym roku w tej puli znalazło się około 500 tys. zł. Dudkowiak wyliczał, że ponad 200 tys. zł nadal jest do wykorzystania.

- Pani Edyta to doskonały sportowiec. Spotykamy się więc po to, aby pokazać inwestycje, które wykonujemy z pozyskanych środków. Właśnie tutaj została zbudowana winda. Umożliwia dostęp pani Edycie do domu. Chcemy pokazać, że można likwidować te bariery. Ten proces jest długi, ale możliwy do przejścia. Wspieramy w tym niepełnosprawnych. Wspólnie wypełnimy dokumenty i doprowadzimy do tego, że wasza mobilność będzie większa - zapewniał starosta. Dodawał jeszcze, że pieniądze są dostępne także na wiele innych rzeczy na przykład łóżka specjalistyczne dla osób niepełnosprawnych, przebudowę łazienek czy budowę podjazdów. Warto w tej sprawie skontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
RED

(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%