Zamknij

Święto Policji. "To dzięki wam mieszkańcy powiatu głogowskiego czują się bezpieczni"

13:00, 21.07.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:00, 21.07.2021
Skomentuj

Uroczystości związane ze Świętem Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele Bożego Ciała w Głogowie. - Ta 102. rocznica jest okazją do spotkania, modlitwy - podkreślał proboszcz parafii św. Mikołaja ks. Stanisław Brasse dodając, że to moment do tego, aby podziękować policji za rzetelną służbę. - I prosić o wszelkie potrzebne łaski, błogosławieństwo. Modlitwą ogarniamy funkcjonariuszy policji, pracowników cywilnych. Chcemy się modlić również za ich rodziny, które wspierają ich w służbie - zwracał uwagę.  O tym pisaliśmy więcej: TUTAJ.

Później uroczystości przeniosły się do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie przyznano awanse, odznaczenia i wyróżnienia. To była nieco skromniejsza uroczystości niż zwykle. Oczywiście z powodu epidemii koronawirusa. Ale bardzo podniosła chwila z udziałem władz samorządowych na czele z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczam, starostą Jarosławem Dudkowiakiem czy wójtami gmin powiatu głogowskiego Łukaszem Horbatowskim, Krzysztofem Wołoszynem i Lesławem Golbą.

- Trudno w kilku zdaniach wyrazić dumę, którą dziś odczuwam z zaszczytu możliwości pełnienia służby na terenie powiatu głogowskiego - mówił Komendant Powiatowy Policji w Głogowie młodszy inspektor Krzysztof Płaskonka. Dziękował swoim współpracownikom za poświecenie. - To dzięki wam mieszkańcy powiatu głogowskiego czują się bezpieczni. Dziękuję za profesjonalizm, zaangażowanie i wielkie poświecenie - chwalił.

Mówił, że służba w policji to zaszczyt zarezerwowany dla nieprzeciętnych ludzi. - To służba drugiemu człowiekowi. To trudne, aby wśród dużej ilości zła i krzywdy - na którą musimy codziennie spoglądać - zachować wiarę w sens życia. Zdarzają się chwile zwątpienia: krytyka mediów, brak szacunku ze strony niektórych obywateli - podcinają skrzydła - twierdził.

Wiele miłych słów padło z ust starosty, który przyszedł z bukietem kwiatów. - Zawsze będąc na waszych świętach odczuwam wielką satysfakcję. Mogę spotkać się z osobami, które każdego dnia wykonują bardzo trudny i odpowiedzialny zawód. To zaszczyt być z wami, rozmawiać - padło z mównicy od Dudkowiaka.

Z kolei prezydent Rafael Rokaszewicz podkreślał rolę policji chociażby w walce z epidemią koronawirusa. - Dziękuję za każdy dzień pracy na ulicach Głogowa, ale w szczególności za te ostatnie kilkanaście miesięcy. Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania. Życzę wam zdrowia, szczęścia i szacunku do waszej pracy - dorzucił. Wkrótce pełna lista awansowanych, odznaczonych i wyróżnionych policjantów oraz pracowników cywilnych.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%