Zamknij
REKLAMA

Teoria to jedno, ale zawodu medycznego trzeba się uczyć w praktyce

15:05, 15.05.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 17:52, 15.05.2019
Skomentuj

- Teoria? Nuda! - twierdzą uczniowie już w szkołach podstawowych. Na szczęście coraz częściej placówki, dzięki różnym projektom, stają się coraz nowocześniejsze. Stare tablice z kredą zastępują nowoczesne monitory, książki wymienia się na tablety. Powstają pracownie chemiczne, gdzie można przeprowadzać różne naukowe eksperymenty, a geografii uczyć się w specjalnych ogródkach metrologicznych. Jednym słowem praktyka zastępuje teorię.

Czym więc byłaby nauka bez praktyki na wyższym poziomie? Jak nauczyć się stomatologii bez fotela dentystycznego? - Trudne to wyzwanie - nie ukrywa Agata Strzała, która lada moment skończy Medyczną Szkołę Policealną Awangarda w Głogowie. Opowiada, że teorię trzeba pojąć, wyuczyć od deski do deski, lecz nic nie zastąpi pracy na nowoczesnym i sprawdzonym sprzęcie. - Potrzeba nam obycia z nim i pacjentem, bo nikt nie zaprosi nas do gabinetu na naukę, po praktykę - tłumaczy.

Agata Strzała jest zadowolona z nauki w tej szkole policealnej.

Dlatego szkoły policealne coraz częściej inwestują w technologie, żeby wiedzę przekazywać nie tylko podręcznikowo. - Można powiedzieć, że masować pacjenta można nawet w domu na kanapie, najlepiej jeszcze przed telewizorem. Ale to nieprawda, bo bez odpowiednich łóżek do masażu lub stołów nie osiągniemy określonych rezultatów - wie o tym Agnieszka Dziełakowska kończąca ten kierunek w Awangardzie.

Ta głogowska szkoła policealna posiada w jednym z pomieszczeń fotel dentystyczny, trzy unity i wszystkie inne urządzenia potrzebne dentyście do codziennej pracy. - Pracują u nas fachowcy w danej dziedzinie - masażyści z kilkuletnim doświadczeniem, farmaceuci i lekarze. Jeden z nich jest nawet wykładowcą na Akademii Medycznej we Wrocławiu, dojeżdża do nas - informuje Wioletta Nienartowicz, dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej Awangarda.

Od takich fachowców ludzie chcą pobierać lekcje - młodsi i starsi - bez znaczenia, bo zdarza się, że do szkoły zapisują się nawet osoby po 50 roku życia. A właśnie rusza nabór na nowy rok, od września..
MK

Tekst powstał przy współpracy z Policealną Szkołą Medyczną Awangarda z siedzibą w Głogowie na al. Wolności 11.(Mateusz Komperda)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%