Zamknij

Jak zamontować zlewozmywak?

09:36, 20.06.2022 Jakub Grzywaczyk Aktualizacja: 13:44, 20.06.2022
Skomentuj

Kupno zlewozmywaka jest ważnym krokiem w drodze do nowej wymarzonej kuchni. Istotne jest to, na jaki rodzaj zlewu się zdecydujemy oraz czy będzie nakładany bądź wpuszczany w blat. Obie kwestie są w dużym stopniu uzależnione od wystroju pomieszczenia oraz roli, jaką zlewozmywak ma w nim pełnić.

Odpowiedni dobór - zlewozmywak a blat kuchenny

Wyróżnia się zasadniczo dwa główne typy zlewów kuchennych - tradycyjne ze stali nierdzewnej oraz granitowe/ceramiczne/z kamieni naturalnych. Oba rodzaje pod względem funkcjonalności są podobne, różni się natomiast ich walor estetyczny. Zlewy pierwszej odmiany znakomicie sprawdzą się w klasycznych kuchniach o żywiołowej kolorystyce, drugie z kolei w takich o minimalistycznym tonie i chłodnej palecie barw.

Więcej informacji o ofertach zlewozmywaków granitowych i ceramicznych znajdziemy na: zlew kuchenny granitowy - SinkQuality.

Jak zamontować zlewozmywak wpuszczany?

Technicznie rzecz biorąc, zlewozmywak kuchenny możemy zamontować na dwa sposoby, a z tego zaś wyróżnia się dwa typy zlewów - wpuszczany i nakładany. Pierwsze montowane są od spodu blatu. Dzięki temu ich krawędzie są przez niego przykryte, co w efekcie powoduje, że górna powierzchnia szafki i zlewu znajdują się na tym samym poziomie, tworząc jednolitą płaszczyznę. Zlewozmywaki nakładane z kolei umiejscawiane są na szafce kuchennej, w specjalnie wyciętym otworze. Potrzebne jest do tego odpowiednie wycięcie otworu. Daje to wrażenie kontrastu między zlewem a blatem, co w przypadku niektórych wystrojów kuchni daje intrygujące uczucie dysharmonii i asymetrii.

Samodzielny montaż zlewozmywaka wpuszczanego

Aby samodzielnie zamontować zlew wpuszczany, nie trzeba do tego zdolności na poziomie eksperta. Wystarczy skoncentrowanie, staranność i cierpliwość, a także zapoznanie się z poszczególnymi etapami czynności. Powinniśmy krok po kroku zrealizować:

  1. przygotowanie wszystkich narzędzi niezbędnych podczas montażu,
  2. przygotowanie otworów na blacie kuchennym, które umożliwią właściwe ulokowanie zlewozmywaka,
  3. montaż baterii i przelewu,
  4. osadzenie zlewozmywaka wpierw pod powierzchnią blatu, a potem na równi z nim,
  5. montaż syfonu oraz zastosowanie uszczelek gumowych.

Solidne wykonanie wszystkich powyższych kroków z pewnością zagwarantuje, iż ostateczny efekt realizacji nas usatysfakcjonuje, a sam zlew będzie niezawodny przez długi czas.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani kupnem innowacyjnych zlewów kuchennych, które bez problemu samodzielnie zamontujemy w domu, potrzebne informacje oraz ofertę znajdziemy na: zlew kuchenny nowoczesny - SinkQuality.

(Jakub Grzywaczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%