Zamknij

Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?

15:46, 03.08.2022 Jakub Grzywaczyk
Skomentuj

Przewaga bieli, szerokie zastosowanie drewna, wstawienie drobnych elementów dekoracyjnych, a także wzmocnienie naturalnego światła. Jak wiadomo styl skandynawski kieruje się bardzo specyficznymi zasadami aranżacji, które obowiązują w różnych pomieszczeniach domu, w tym w łazience. Przeczytaj kilka rad o tym jak sprawić by łazienka w stylu skandynawskim zachwycała.

Łazienki w stylu skandynawskim - najważniejsze cechy stylu

Minimalistyczne, proste, liniowe: jednym słowem "niezbędne". Urządzanie łazienki w stylu skandynawskim oznacza inspirację trzeźwą i rygorystyczną estetyką, która żywi się nieobecnością i pustymi przestrzeniami. Wszystko to jednak otoczone dodatkami i meblami wybranymi po to aby upiększyć projekt, który mówi o elegancji i czystości.

Gdyby styl skandynawski był kolorem, byłby to kolor biały. Aby stworzyć łazienki w stylu skandynawskim, należy postawić na szczerą i "czystą" atmosferę, którą można uzyskać dzięki powłokom, armaturom sanitarnym czy meblom łazienkowym. Nie brakuje możliwości przerwania efektu totalnej bieli szarymi lub czarnymi wstawkami, ale ważne jest, aby kolor pozostał wyrafinowany, elegancki i bez przepychu. Tak naprawdę, jeśli chodzi o najnowsze trendy, biel często ustępuje miejsca pastelowym odcieniom, a raczej delikatnym odcieniom, które zachowują jego czystość.

Łazienki styl skandynawski - poradnik stylisty

Wśród najważniejszych elementów stylu skandynawskiego z pewnością jest również wykorzystanie drewna. W skandynawskiej łazience element naturalny jest podstawowym elementem, zwłaszcza w jaśniejszych odcieniach, takich jak dąb, modrzew, jesion i klon. Do zastosowania na podłodze, na meblach, a może nawet na niektórych "dodatkowych" pokryciach, ważne jest, aby efekt mebli był naturalny. Skandynawska łazienka w bloku powinna wykorzystać właśnie jasne drewno by optycznie zwiększyć przestrzeń. Sprawdź artykuł: Jakie płytki w małej łazience?

W skandynawskiej łazience urządzenia i wyposażenie sanitarne odpowiadają jednej zasadzie: minimalności. Meble, półki i przegródki muszą zatem przekazywać ideę funkcjonalności, praktyczności i prostej elegancji. Ogromne komody czy duże półki są idealne przede wszystkim dlatego, że mała łazienka w stylu skandynawskim powinna mieć wszystko dobrze widoczne. Zapomnij zatem o drzwiach i szafkach: najlepszym wyborem są półki i otwarte meble. Pełne wyposażenie do łazienek w stylu skandynawskim znajdziecie w sklepie pod adresem: Sklepmo.pl

(Jakub Grzywaczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%