Zamknij

Co potrzebne dla noworodka w domu?

14:50, 09.11.2022 Jakub Grzywaczyk Aktualizacja: 12:50, 11.11.2022
Skomentuj

Termin porodu coraz bliżej, więc zaczynasz zastanawiać się, jakich produktów nie powinno zabraknąć w domu? Przed przyszłymi rodzicami jest dużo przygotowań, wszak trzeba zadbać o wyposażenie pokoiku dziecięcego, zakup produktów pielęgnacyjnych czy ubranek dla malucha. Warto jednak także pamiętać o zabawkach dla niemowlaka. Dowiedz się, jakie produkty będą najlepsze dla noworodka. 

Zabawki dla noworodka - czym powinny się charakteryzować?

Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w wyprawce malucha? Zabawki dla niemowląt pomagają nie tylko w relaksie, ale także rozwijają zdolności dziecka. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, zwróć uwagę na kilka elementów.

  • Oznaczenia wiekowe

Zabawki dla niemowlaka powinny mieć oznaczenie 0 m+. Kupując takie produkty, będzie mieć pewność, że są dostosowane do najmłodszych dzieci.

  • Bezpieczny materiał

Kolejny aspekt, który jest niezwykle istotny przy wyborze zabawek dla niemowlaka, to materiał, z jakiego są wykonane. Powinien być bezpieczny - zwłaszcza że maluchy nie tylko trzymają produkty w rączkach, ale nierzadko z ciekawości wkładają je do buzi. Wybieraj jedynie takie zabawki, które są atestowane.

  • Funkcje

Świat najlepiej poznaje się poprzez zabawę, dlatego warto kupić takie produkty, które nie tylko pozwolą na rozrywkę dla maluszka, ale także wpłyną pozytywnie na jego zdolności motoryczne, rozpoznawanie kolorów czy dźwięków. W ten sposób zadbasz nie tylko o zabawę dla noworodka, ale także jego prawidłowy rozwój. 

  • Estetyka

Kto powiedział, że produkty dla najmłodszych dzieci nie mogą się pięknie prezentować. Warto szukać takich zabawek dla niemowlaka, które nie tylko będą bezpieczne i edukacyjne, ale także będą mieć atrakcyjny dla malucha design.

To tylko kilka elementów, które ułatwią wybór odpowiednich produktów dla Twojego dziecka. Decydując się na bezpieczne i rozwijające zmysły zabawki dla niemowlaka, dbasz o rozwój swojej pociechy.

Jakie zabawki dla noworodka?

Już wiesz, czym powinny charakteryzować się przedmioty do rozrywki dla nowonarodzonego dziecka. Oto kilka podpowiedzi, jakie zabawki dla niemowlaka najlepiej się sprawdzą:

  • grzechotki

W wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć grzechotek. To bezpieczne zabawki dla niemowlaka, które wpływają pozytywnie na rozwój zmysłów u maluszka. Warto wybrać kilka modeli, tak by Twoja pociecha świetnie się bawiła.

  • zawieszki do wózka

Pierwsze spacery umilą śliczne zawieszki do wózka. Pełnią one kilka funkcji. Ich ruch pozwala maluchowi zrelaksować się i łatwiej zasnąć. Natomiast, gdy będzie mieć ochotę na zabawę, może dotykać elementów zawieszki oraz bawić się nimi. Różnokolorowe zawieszki wpływają pozytywnie na zmysł wzroku i pomagają w nauce rozróżniania barw. 

  • zabawki edukacyjne

Zastanawiasz się, czy są zabawki edukacyjne dla niemowlaków? Znajdziesz takie produkty w specjalistycznych sklepach, takich jak https://babyono.com/. Pozwalają one maluchom poznawać świat poprzez kolory czy różne kształty.

Zabawki dla niemowlaków to inwestycja w prawidłowy rozwój Twojego dziecka. 

(Jakub Grzywaczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%