Zamknij

W Brzegu Głogowskim powstaje skatepark i workout. Prace już ruszyły!

14:53, 14.09.2023 . Aktualizacja: 15:32, 14.09.2023
Skomentuj

O tym, że przebywanie na świeżym powietrzu korzystanie wpływa na nasze zdrowie nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego gmina Żukowice dokłada wszelkich starań, aby tereny przeznaczone do rekreacji w gminie sukcesywnie były rozbudowywane oraz modernizowane.

   

W Brzegu Głogowskim za szkołą - rozpoczęły się prace polegające na rozbudowie terenu rekreacyjnego. Powstają dwie nowe strefy – workout oraz skatepark. Będzie to miejsce, w którym każdy mieszkaniec znajdzie coś dla siebie. Szlifowanie umiejętności jazdy na deskorolce, rowerze, hulajnodze lub rolkach możliwe będzie dzięki specjalnie do tego przeznaczonym elementom wyposażanie skateparku – rampom, przeszkodom, półkom. Natomiast osoby, które chcą zadbać o swoją kondycję fizyczną będą mogły skorzystać ze strefy workout, która jest przeznaczona do ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Obydwie propozycje łączą w sobie jeden element - zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Z z pomocą pomocą odpowiedniej odzieży ćwiczyć można cały rok.

Całkowity koszt realizacji zdania wynosi około 500 tys. zł Na to zadanie gmina Żukowice pozyskała  z Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki łącznie 350 tys. zł. 

(Źródło: UG Żukowice)

 
 
 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%