Zamknij

Uczniowie klas IV z gminy Głogów dostaną własne laptopy

17:30, 23.09.2023 . Aktualizacja: 17:31, 23.09.2023
Skomentuj

Uczniowie klas IV ze szkół podstawowych gminy Głogów będą się uczyć z nowymi laptopami. Wkrótce będą mogli je odbierać. Do dzieci z gminy Głogów trafią 63 laptopy marki Acer o wartości prawie 184 tys. zł od ministerstwa cyfryzacji. Laptopy będą służyć czwartoklasistom ze szkół w Serbach, Wilkowie i Przedmościu. Szkoły przygotowują umowy, a o terminach odbioru sprzętu dyrektorzy szkół powiadomią rodziców lub opiekunów prawnych przez dziennik elektroniczny. Laptopy, w ramach ogólnopolskiego programu wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów, kupił dla dzieci minister cyfryzacji.

Po raz pierwszy od tego roku szkolnego i w kolejnych latach uczniowie IV klas szkół podstawowych otrzymają laptopy zakupione ze środków publicznych, które mają być wykorzystywane do realizowania podstawy programowej i umożliwienia wszystkim uczniom nabywanie kompetencji cyfrowych bez względu na status materialny

– urząd gminy Głogów przypomina, że laptop przekazany uczniowi będzie stanowił własność jego rodziców na podstawie umowy zawartej przez dyrektorów szkół w imieniu organu prowadzącego. Rodzic będzie musiał oświadczyć, że nie otrzymał laptopa w innej szkole lub klasie objętej wsparciem z innych programów finansowanych ze środków publicznych. W ciągu pięciu kolejnych lat laptopa nie można sprzedać ani udostępnić innym.

(Źródło: Gmina Głogów)

 

 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ZeStarymNaPlecachZeStarymNaPlecach

0 1

A specyfikacja laptopa pozwoli tylko na otwarcie przeglądarki internetowej??? 09:02, 28.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%