Zamknij

Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową

08:45, 27.11.2023 . Aktualizacja: 08:48, 27.11.2023
Skomentuj

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gaworzycach oraz parafie w Gaworzycach i Kłobuczynie zapraszają mieszkańców gminy do udziału w rodzinnym konkursie na najpiękniejszą, wykonaną własnoręcznie, szopkę bożonarodzeniową . Termin zgłaszania prac upływa 14. grudnia.  

Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki. Tym bardziej smutnym wydaje się być fakt, iż na przestrzeni lat staje się coraz bardziej zapomnianym rytuałem, kojarzonym z odległymi czasami. By przypomnieć tę nieco uśpioną tradycję oraz pokazać, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie, Gminny ośrodek Kultury i Biblioteka w Gaworzycach we współpracy z Parafią pw. św. Barbary w Gaworzycach oraz Parafią pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kłobuczynie zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych wśród rodzin, a także kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych dzieci i młodzieży

- zachęcają organizatorzy. 

Organizatorem Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Gaworzycach. Szopki przestrzenne o maksymalnych wymiarach 50 x 50 x 50 cm  muszą być wykonane ręcznie i nie mogą zawierać gotowych elementów, które można kupić w sklepach. Muszą też nawiązywać w swej treści do ewangelicznego wydarzenia, jakim było Boże Narodzenie i mogą zawierać elementy sakralnej lub świeckiej architektury z terenu gminy Gaworzyce oraz elementy ruchome.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Gaworzycach, ul. Dworcowa 95,w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2023 r. do godziny 17.00. Prace przyniesione po terminie nie zostaną przyjęte do konkursu.

Komisja konkursowa  oceni zgłoszone prace 15. grudnia. Komisja oceniać będzie wartości artystyczne prac, profesjonalizm wykonania, ciekawy pomysł.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom nastąpi 17. grudnia w kościele w Kłobuczynie – podczas mszy świętej o godzinie 11. i  w Gaworzycach podczas sumy o godzinie 12.30.

(EI)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%