Zamknij

Wójt gminy Gaworzyce dziękuje mieszkańcom, którzy wymieniają kopciuchy i zachęca innych do pójścia w ich ślady

15:18, 13.02.2024 . Aktualizacja: 15:25, 13.02.2024
Skomentuj

Wójt Gminy Gaworzyce podpisał wczoraj (12.02.) dwie umowy na dofinansowanie do wymiany starych pieców na proekologiczne źródła ogrzewania!

Ewelinie Kowalskiej oraz Robertowi Wilczakowi dziękuję za podjęcie decyzji, która jest istotnym krokiem w naszych wysiłkach na rzecz zmniejszenia emisji szkodliwych gazów cieplarnianych oraz poprawy jakości powietrza na terenie naszej gminy 

- mówi Jacek Szwagrzyk, wójt gminy Gaworzyce. 

Mieszkańcy sami przyznają, że wniosek jest prosty do wypełnienia i co ważne - w gminnym programie wymiany źródła ciepła nie ma kryteriów dochodowych, dlatego każdy może z niego skorzystać.

Żeby wziąć udział w programie, należy złożyć kompletny wniosek o udzielenie dotacji. Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich wpływu do momentu wyczerpania środków finansowych zarezerwowanych na ten cel w budżecie gminy. Warunkiem niezbędnym do uzyskania dotacji jest likwidacja starego źródła ciepła! Wysokość dopłaty wyniesie do 50 proc. udokumentowanych kosztów, poniesionych na zakup nowego źródła ciepła, jednak nie więcej niż 5 000,00 zł.

Dofinansowanie można uzyskać na fabrycznie nowe urządzenia grzewcze, w tym: kotły gazowe, kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym, kotły na paliwa stałe lub biomasę charakteryzujące się parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy (wg PN-EN 303-5:2012) - nie dotyczy budynków z wykonanym przyłączem gazowym, pompy ciepła powietrze/woda, powietrze/powietrze, grunt/woda, woda/woda.

Wnioski można składać osobiście lub przesłać pocztą do Urzędu Gminy w Gaworzycach.

(Żródło: UG Gaworzyce)

 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%