Ten płot pamięta czasy sprzed kilku dekad: są zardzewiałe barierki, jest sypiący się murek. I tabliczka ostrzegająca przed jego złym stanem technicznym.
Dlatego właśnie Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie, a konkretnie jej ogrodzenie, stało się powodem interwencji miejskiego radnego Łukasza Koguta.
– Mieszkańcy już kolejny raz zwracają się do mnie z prośbą o pomoc w tej sprawie – mówi radny, że sama tabliczka nie wystarczy. – Ten płot należy naprawić – apeluje o pomoc.
To nie pierwsza interwencja radnego dotycząca terenu akurat tej szkoły, bo problemów jest tam więcej. Jak przyznaje – tutaj potrzebne są konkretne działania.
– Wcześniej moje uwagi dotyczyły stanu boiska i chodniczka prowadzącego do szkoły. Teraz chodzi o płot. Co prawda jest na nim tabliczka informująca, że ogrodzenie jest w złym stanie technicznym, ale to za mało – alarmuje.
Faktycznie: szare i betonowe elementy – nieco połamane i gdzieniegdzie zardzewiałe barierki – sprawiają wrażenie, jakby czas się tu zatrzymał. A dzieci – mimo wszystko – korzystają z boiska i otaczającego je terenu każdego dnia.
– Patrząc na ten płot, przypominają mi się moje własne szkolne lata. A to było przecież ponad 20 lat temu. Fajnie byłoby, gdyby ten płot, tak jak i boisko, doczekał się remontu – zaznacza.
Radny złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Głogowa. Pytał w niej o dokładny stan techniczny ogrodzenia, o powód umieszczenia tabliczek ostrzegawczych i – co najważniejsze – o plany ewentualnego remontu.
– Liczę, że przy okazji modernizacji boiska uda się również zadbać o płot. Nie chodzi przecież tylko o estetykę, ale i o bezpieczeństwo dzieci. Rozumiem, że budżet miasta jest ograniczony, ale może uda się tak zaplanować inwestycję, by ogrodzenie było jej częścią – ma nadzieję.
Szkoła Podstawowa nr 2 znajduje się w rejonie, który niegdyś nosił nieoficjalną nazwę „Manhattan”. Kojarzony był ze społecznością romską i częstymi interwencjami służb. Dziś, jak podkreśla Kogut, jest zupełnie inaczej.
– To miejsce się zmieniło. Ludzie coraz chętniej tu mieszkają i posyłają dzieci do tej szkoły. Osiedle naprawdę dobrze prosperuje, więc warto zadbać, by szkoła nie była traktowana jak zapomniana – przekonuje radny.
W czwartek (3.07.) radny otrzymał odpowiedź na swoje pytania. Z pisma dowiadujemy się, że w ostatnim czasie dokonano przeglądu technicznego ogrodzenia. I oczywiście, bo przecież nie mogło być inaczej, zostało ono zakwalifikowane do remontu.
– Aktualnie na terenie szkoły realizować będziemy przebudowę boiska , które jest priorytetowe – zauważa prezydent Rafael Rokaszewicz wyjaśniając, że mimo to nikt w urzędzie nie zapomina o płocie. Padają konkrety. – Remont ogrodzenia, szczególnie na odcinku od strony ul. Przemysłowej, zostanie ujęty w projekcie budżetu na nadchodzący rok – zapowiada prezydent. I to dobra informacja zarówno dla dzieci, jak i rodziców, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo właśnie uczniów.
(MK)
bezRADNY KOGUTek09:26, 04.07.2025
a więc to po to są Radni Miejscy. Chodzą i płoty sprawdzają. Czy liczą też sztachety?
Głogów ma swój kawałek kosmosu! [WIDEO]
Ul.Kosmonautów Polskich w Głogowie na osiedlu KOPERNIK- Ta nazwa zawsze miała sens a jej twórca był wizjonerem. Można śmiać się z czasów PRL-u (czas słusznie miniony), ale nie należy odbierać im tego, co było dobre! Kilka uwag do treści. STRYJ - to rodzony brat ojca! Najważniejszy po ojcu członek rodziny! To nie to samo co wujek! Gdyby kosmonauta Mirosław Hermaszewski był stryjem Pana Rektora- znaliby się od kołyski.A to i Ryszard Czarnecki (ten od kilometrówek)w rodzinę się zaplątał. Klimuk Piotr (Ilicz) też był kosmonautą i razem z naszym pierwszym kosmonautą brali udział w tym samym locie w kosmos z tą różnicą ,że nie był Rosjaninem pochodzenia białoruskiego. SŁAWOSZ UZNAŃSKI- WIŚNIEWSKI ma dwa nazwiska (warto o tym pamiętać) i jest astronautą. Dlaczego na jednego mówimy kosmonauta, a na drugiego astronauta? Nie chodzi tu o czas jak tłumaczy Pan Ryszard Rokaszewicz. Oba określenia odnoszą się do tego samego zadania: lot w kosmos - lot do gwiazd. Najkrócej jak się da, napiszę tak " EKIPA lotu organizowanego przez ZSRR czy teraz Federację Rosyjską to kosmonauci ,a ekipa lotu organizowanego przez USA to astronauci. Chińczycy swoich nazywają taikonautami. Tak rzecz ujmując mamy w Polsce jednego kosmonautę i jednego astronautę.
kosm/astr
14:21, 2025-07-04
Przejście podziemne ugrzęzło w sądzie
Prościej, taniej by było zrobić kładkę ,a nie jakieś przejście za kolosalne pieniądze!
A
12:48, 2025-07-04
Przejście podziemne ugrzęzło w sądzie
Czy to prawda że wykonawca dostał plany mediów a okazały się niebyć zaktualizowane? Bo jeśli tak to miasto jest na przegranej.
Ed
11:21, 2025-07-04
Inwestują w przyszłość inżynierów
Ale tych z Afryki czy naszych?
Lolek
11:18, 2025-07-04