Dzień Gminy Jerzmanowa – na scenie pojawiły się lokalne, bo gminne talenty, ale i wielkie gwiazdy muzyki.
W Jerzmanowej trwa święto gminy. Na placu wokół urzędu pojawiły się całe rodziny z dziećmi. Karuzele, dmuchańce, stragany z watą cukrową i rękodziełem przyciągały najmłodszych, a na scenie prezentowali się lokalni artyści.
Dużym zainteresowaniem cieszył się blok artystyczny przygotowany przez mieszkańców gminy. Takie trochę talent show. Młodzi muzycy, wokaliści i tancerze mieli okazję pokazać się przed własną publicznością.
[FOTORELACJANOWA]7824[/FOTORELACJANOWA]
– Dzisiaj usłyszeliśmy na tej scenie wiele talentów z terenu naszej gminy, wszystkim serdecznie gratuluję i życzę powodzenia. Przed nami zabawa. Widzimy się także jutro! – mówiła wójt Anna Obolewicz, otwierając wieczorną część imprezy.
Występy udowodniły, że w Jerzmanowej nie brakuje uzdolnionej młodzieży. Jedną z uczestniczek była 13-letnia Agata Brygiel, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Franciszka Liszta w Głogowie. Dziewczynka zagrała na skrzypcach, które – jak przyznała – wybrała nieprzypadkowo.
– Gram na skrzypcach i troszkę mam tremę, ale taką mobilizującą. Wybrałam skrzypce, bo są trudne, ale fajne. Do tego występu, przed własną publicznością, raczej szczególnie się nie przygotowywałam. Jedne z utworów grałam już na egzaminie – opowiadała.
Publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami. Atmosfera była rodzinna.
I rozpoczęły się koncerty, i zabawa taneczna. Plac wypełnił się publicznością podczas występów gwiazd – Mesajah i Cleo, którzy przyciągnęli setki fanów.
Organizatorzy zapowiadają, że także sobotni (23.08.) program będzie obfitował w atrakcje – to już część dożynkowa.
PROGRAM DOŻYNEK:
14:00 – msza św. w kościele pw. Wszystkich Świętych w Jerzmanowej
15:00 – korowód dożynkowy
15:20 – uroczyste otwarcie dożynek
15:45 – obrzęd dożynkowy - prezentacje dożynkowe- prezentacja Starościny i Starosty- przekazanie i dzielenie chleba
16:40 – występ zespołu „Jaczowiacy”
17:30 – Biesiada dożynkowa
18:30 - Wręczenie nagród dożynkowych
19:00 - Zabawa taneczna z DJ
20:00 – Koncert BONEY M.
21:30 – Koncert ŁOBUZY
22:30 – Zabawa taneczna
Mieszkaniec07:01, 23.08.2025
Fajna impreza ale bardzo malo ludzi jak na takie gwiazdy
Iza09:14, 23.08.2025
W tej gminie impreza goni imprezę.
Szyb GG-2 powstanie zgodnie z planem, ale...
Ta szkoda ze my dalej *%#)!& jak beduiny na sw4
Kwiatuniu
09:21, 2025-08-23
Marcel Piotrowski z Głogowa w kadrze narodowej!
Brawo! 👏
L
08:36, 2025-08-23
Świętują z lokalnymi talentami i gwiazdami [FOTO]
Fajna impreza ale bardzo malo ludzi jak na takie gwiazdy
Mieszkaniec
07:01, 2025-08-23
Jest decyzja! Spór w sprawie przetargu rozwiązany
a starosta gdzie jest starosta?
Adam
07:00, 2025-08-23
Mateusz Komperda [email protected]