FotoSport

Płomień się przełamał! Drużyna z Radwanic strzeliła aż jedenaście bramek [ZDJĘCIA]9 min na czytanie

Płomień się przełamał! Drużyna z Radwanic strzeliła aż jedenaście bramek [ZDJĘCIA] 21

Dla obu drużyn był to ważny mecz – obie po dwóch kolejkach w klasie okręgowej miały zerowy dorobek punktowy. Do tej pory nie wygrywały. Mało strzelały, więcej traciły bramek. Dlatego w sobotę (28.08.) któraś z nich musiała się przełamać. Zryw Kłębanowice przyjechał tylko w jedenastu. Nie miał rezerwowych. I duże problemy od pierwszy minut z naporem przeciwnika. Bo Płomień Radwanice grał jak z nut – w kwadrans oddał 13 strzałów z czego zdecydowana większość tych celnych. Kacper Cyza, nominalny pomocnik – ale ze względu na to, że w Zrywie nie było bramkarza, stanął między słupkami – skapitulował w 18. minucie, kiedy wynik spotkania otworzył Alan Furman. I to był jego mecz, bo w sumie do bramki rywali trafił aż cztery razy. Kolejne trzy bramki dołożył Piotr Brzeziński. Dla gospodarzy gole zdobywali jeszcze Kacper Szklarz i Mateusz Adamczyk. Goście strzelili też samobója, ale honor uratowali dzięki karnemu – wykorzystał go Tomasz Dubowski. Wynik – 11:1. Pogrom.

– Od początku założenie było takie, że ciśniemy do przodu – nie ukrywał po meczu Zbigniew Czajkowski, sternik Płomienia, który był zadowolony z postawy swojej drużyny. Martwi go kontuzja najlepszej strzelby zespołu Krzysztofa Szymkowiaka, który zmaga się wciąż z urazem kostki. I nie wiadomo, kiedy pojawi się na boisku.

Płomień Radwanice – Zryw Kłębanowice 11:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Furman (18), 2:0 Szklarz (30), 3:0 Brzeziński (37), 4:0 Szklarz (50), 5:0 Nicieja (52,s), 6:0 Adamczyk (58), 7:0 Furman (60), 8:0 Brzeziński (68), 9:0 Furman (71), 10:0 Furman (79). 10:1 Dubowski (80,k), 11:1 Brzeziński (88);
Płomień: Zekhchine – Łuniewski, Kawecki, Kumczyk, Gancarski, Adamczyk, Furman, J. Szymkowiak (70 P. Nazar), Szklarz, A. Nazar (70 Żywokarta), Brzeziński.
Zryw: Cyza – Dubowski, Lech, Tymków, Kuska, Kowalski, Jaworski, Baszak, Nicieja, Myszogląd, Cichy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto