Sport

Pływacy Piasta Głogów wrócili do rywalizacji. Zdobyli kilka medali1 min na czytanie

Pływacy Piasta Głogów wrócili do rywalizacji. Zdobyli kilka medali

Po dłuższej przerwie zawodnicy Piasta Głogów wrócili do startów. Na pierwszy ogień zawody w Lubaniu. Pierwszego dnia w pływalni doszło do rywalizacji najmłodszych. Dwa medale, złoty na 50 m grzbietem oraz srebrny na 50 m dowolnym zdobyła Blanka Skiba. Dziewczynka została również drugą zawodniczką zawodów na roczniku 2011.

W starszych rocznikach złote medale zdobyli Kacper Heiduk (200 m grzbietem, 100 m grzbietem i 50 m grzbietem), Michalina Sosińska (200 m klasyczny), Marcel Piotrowski (200 klasycznym), Michał Tywoniuk (50 m grzbietem). Srebrne krążki dla Marcela Piotrowskiego (200 m dowolnym), Piotrka Musielaka (200 m klasycznym), Julii Marcinowskiej (100 m grzbietem), Martyny Zielińskiej (100 m klasycznym). Brązowe medale wywalczyli Maćka Skokowskiego (200 m dowolnym), Martyny Zielińskiej (200 m klasycznym), Jagoda Dubienko (100 m klasycznym), Szymon Białas (50 m grzbietem), Szymon Korolewicz (50 m grzbietem).

– Na koniec imprezy miłą niespodziankę sprawiła sztafeta męska na dystansie cztery razy 50 m w stylu dowolnym płynąca w kategorii open zajmując trzecie miejsce – chwali trener Tomasz Skiba. Przed zawodnikami kilka dni ciężkich treningów i kolejne starty m.in. w zawodach Hutnik.