Po przerwie nastąpiła klęska - piłka ręczna

08:29, 28.11.2022 Bartosz Leciej Aktualizacja: 16:17, 17.02.2023

Nie takiego wyniku spodziewali się głogowscy kibice po meczu Chrobrego Głogów z Górnikiem Zabrze (26.11). Sama porażka 18:27 może nie jest zaskoczeniem, ale jej rozmiar na pewno tak.

Faworytem tego pojedynku byli zabrzanie, którzy walczą o brązowy medal mistrzostw Polski. Do przerwy jednak stroną atakującą byli głogowianie, którzy od początku wypracowali sobie jedno lub dwubramkową przewagę. Dopiero w końcówce stracili prowadzenie i zeszli na przerwę z wynikiem 10:11.

W miarę korzystny wynik dawał Chrobremu nadzieję na dobry rezultat, ale po zmianie stron na parkiecie niepodzielnie panował Górnik. Goście szybko uzyskali kilkubramkową przewagę i zasłużenie wygrali 27:18

Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 18:27 (10:11)
Chrobry: Dereviankin 1- Grabowski 3, Zdobylak 4, Warmijak, Klinger, Orpik 2, Jamioł 2, Dadej, Matuszak, Otrezov 3, Wiatrzyk 2, Paterek 1
Górnik: Wyszomirski, Kazimier - Molski, Tokuda 4, Łyżwa 3, Bachko 3, Artemenko 7, Krawczyk, Mauer 4, Kaczor 1, Bykowski, Ilchenko, Rutkowski 1, Przytuła 4