Dzieje sięGłogów

Początek wakacji. Policja rozpoczyna kontrolę autokarów1 min na czytanie

Początek wakacji. Policja rozpoczyna kontrolę autokarów

Rozpoczynają się wakacje. To czas letniego wypoczynku, okres wyjazdów dzieci i młodzieży na kolonie i obozy. – Czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci – przyznaje Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie.

Dodaje, że wieloletnie doświadczenie policjantów wskazuje, że kontrola autokarów, ich stanu technicznego oraz kierowców, pozwoliło uniknąć wielu trudnych sytuacji, kłopotów z dojazdem na miejsce wypoczynku a nawet potencjalnych tragedii. – Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, tak jak zawsze w okresie wakacji, prowadzić będą wzmożoną kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek – zauważa.

Radoxim 5

W przypadku wyjazdu autokaru z Głogowa organizator wypoczynku lub rodzice dzieci mogą zasygnalizować ten fakt telefonicznie z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego tel. 47 874231, 47 874232 lub dyżurnego KPP Głogów tel. 47 8742200.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się